Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1753 miejsce

Czy Krakowianie, są Dworzanami?

Wracając do domu z pracy, szkoły czy zajęć dodatkowych mijamy na ulicy setki przypadkowych ludzi. Wszyscy, są pochłonięci swoimi sprawami i mało kto tak naprawdę odrywa wzrok od ekranu swojego telefonu. Czy tak powinno wyglądać nasze życie?

Czy w Krakowie, są Dworzanie?

Wracając do domu z pracy, szkoły czy zajęć dodatkowych mijamy na ulicy setki przypadkowych ludzi. Wszyscy, są pochłonięci swoimi sprawami i mało kto tak naprawdę odrywa wzrok od ekranu swojego telefonu, nawet przechodząc przez drogę.

Z pewnością nie tak powinno to wyglądać. Mimo, że każdy z nas dostrzega problem wzrastającego uzależnienia od sprzętów elektronicznych w swoim otoczeniu to czy ktokolwiek jest w stanie zapobiec marnowaniu czasu w Internecie przez młodych ludzi?

No cóż, my przynajmniej spróbujemy!

Jesteśmy grupką przyjaciół z II LO w Krakowie, którzy chcą choć trochę polepszyć świat. Wspólnie postanowiliśmy stworzyć „DWUR”. Jest to skrót od nazwy naszego projektu społecznego „Don’t waste ur(your) reality”, który realizujemy w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Chcemy pokazać, że wokół nas jest mnóstwo ciekawych miejsc wartych odwiedzenia oraz zachęcić do spędzania swojego wolnego czasu na świeżym powietrzu, zamiast w zamkniętym pomieszczeniu. Nasz apel kierujemy szczególnie do młodych z Krakowa oraz okolic, ze względu na to, że to właśnie najpierw w sobie zauważyliśmy problem, a następnie wśród naszych przyjaciół oraz otoczenia.

Nie popełniajmy błędu, jakim jest odcinanie się od realnego świata poprzez zatracanie się w tym wirtualnym. Korzystajmy z każdej wolnej chwili tak, by niczego później nie żałować.

Zawalczcie o swoją rzeczywistość razem z nami, bo ten wysiłek jest tego warty.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zajrzyjcie na naszego facebook page’a oraz szukajcie naszych plakatów i ulotek, rozwieszonych po całym Krakowie!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Oj. świetna inicjatywa. Życie wirtualne jest wieczne jak długo wieczna jest bateria. A życie człowieka jest krótkie i za.s.ra.ane jak koszulka niemowlaka. Zatem trzeba żyć rzeczywiście tu i teraz. Zapach tzn nos jest wspaniałym przewodnikiem. Tego jeszcze w telefonie nie ma!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.