Facebook Google+ Twitter

Czy Krakowskie Centrum Kinowe ARS zniknie?

Po 1989 roku w Krakowie zniknęło wiele kin. Apollo, Sztuka, Uciecha, Wanda, Związkowiec w Nowej Hucie Świt, Światowid to tylko niektóre przykłady.

Baner Krakowskiego Centrum Filmowego ARS Kraków / Fot. scan Znikają nie tylko kina, ale i instytucje zajmujące się dystrybucją filmów. Przestało działać funkcjonujące od zakończenia II wojny światowej Przedsiębiorstwo Dystrybucji Filmów (poprzednia nazwa Wojewódzki Zarząd Kin).

Krakowskie Centrum Kinowe ARS spełnia ważną rolę w promocji dorobku wartościowego kina polskiego i światowego.

Andrzeja Kucharczyka znam od wielu lat. Przypominam, że w latach dziewięćdziesiątych zajmował się dystrybucją dobrych filmów. Wspólnie działaliśmy na terenie krakowskiego kina Kijów, gdzie posiadał własną działalność dystrybucyjną oraz zajmował się organizacją premier filmowych. Natomiast ja prowadziłem księgarnię i sklep z gadżetami związanymi z filmem.

Przy zbiegu ul. Jana i Tomasza mieściły się kina: Sztuka i Apollo. Z uwagi na zmiany gospodarcze i upadłość tych kin, Andrzej Kucharczyk przejął te placówki. Tak powstało w 1995 roku Krakowskie Centrum Kinowe ARS.

Mało kto wie, że w latach pięćdziesiątych w jednej z sal obecnego ARS była scena Teatru Groteska, a obecnie znajduje się tam jedna z sal kinowych tego kompleksu.

ARS obecnie dysponuje 5 ekranami z nowoczesnym sprzętem dźwiękowym Dolby Digital Surround EX, nowymi fotelami, ekranami perełkowymi, supernowoczesnym, unikalnym w skali kraju internetowym systemem rezerwacji i sprzedaży biletów 3w.do kina.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.