Facebook Google+ Twitter

Czy Kręcina zastąpi Grzegorza Latę?

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2012-07-05 22:03

Zdzisław Kręcina 5 lipca powiedział w TVN24, że będzie kandydował na prezesa PZPN. Zmieni PZPN?

W "Faktach po Faktach" na były sekretarz PZPN wyznał, że będzie brał udział w wyborach nowego prezesa. Motywuje to tym, że chciałby wykorzystać swoje doświadczenie po 20 latach pracy w administracji. Kręcina zastrzega jednak, że nie ma jeszcze planów na prezesurę, ale będzie starał się wypaść na tym stanowisku jak najlepiej. Wybory odbędą się 26 października, a wystartują w nich także: Zbigniew Boniek, Kazimierz Greń oraz, na kolejną kadencję, Grzegorz Lato.

Jak podaje TVN24, Kręcina skomentował fakt, że obecny prezes kandyduje na kolejną kadencję: "To jest normalne w Europie, niektórzy przewodniczący pełnią swoje funkcje nawet przez wiele lat". Były sekretarz wypowiedział się także nt. swojej przyjaźni z Latą oraz skomentował swój udział w procesie w sprawie niegospodarności PZPN.

Katarzyna Kolenda-Zaleska zapytała też, czy Zdzisław Kręcina umiejscowiłby siedzibę związku na Stadionie Narodowym, lecz kandydat na prezesa PZPN odpowiedział, że związek straciłby na tym kilkadziesiąt milionów złotych: "Dlatego, że UEFA nie wspiera budowy, czy też kupna siedziby, jeśli ta transakcja nie jest oparta na własności. Natomiast nikt na Stadionie Narodowym nie da prawa do gruntu. Z tego, co słyszałem, w ogóle jest wątpliwość czy Stadion jest na właściwym gruncie".

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.