Facebook Google+ Twitter

Czy kroi nam się "afera Seremetowa"?

Czy w najbliższym miesiącu będziemy świadkami powołania komisji w Sejmie, która zajmie się wyjaśnieniem genezy afery trotylowej? Jaką rolę w niej spełniał prokurator Seremet?

 / Fot. .W aferze trotylowej "Rzeczpospolita" powołała się na słowa prokuratora generalnego Seremeta, według którego we wraku znaleziono ślady „wysokoenergetycznych cząstek”.

Rzecznik Seremeta, Mateusz Martyniuk poinformował media o spotkaniu prezesa Kaczyńskiego z Prokuratorem Generalnym. W tym świetle, ostatnie wydarzenia zostały spowodowana nie tylko przez PiS, ale również przez organy władzy państwowej. Afera trotylowa jest więc rozwojowa.

Dotychczas media nie postawiły zarzutów Prokuratorowi Generalnemu RP. Oskarża się Kaczyńskiego o próbę „wysadzenia rządu Tuska”, a zapomina się, że zapalnikiem nieudanego wybuchu były słowa wysokiej rangi funkcjonariusza służb państwa polskiego. Jeśli śledztwo Hajdarowicza, właściciela "Rzeczpospolitej", wykaże, że dziennikarze zostali sprowokowani przez organy prokuratury do publikacji „wybuchowego materiału”, wówczas będziemy świadkami nowej afery – użycia struktur państwowych do walki politycznej z opozycją.

Dlaczego Prokurator Generalny Andrzej Seremet w ogóle spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim? Dlaczego w sposób niekompetentny – używając terminu, który nie występuje w profesjonalnym języku chemii - poinformował go o znalezieniu na wraku samolotu smoleńskiego śladów „cząstek wysokoenergetycznych”? Jakie prokurator Seremet miał podstawy formalne do udzielenia takich informacji liderowi opozycji? Dlaczego po publikacji materiału przez "Rzeczpospolitą" Seremet nie wydał oświadczenia dementującego wiadomości opublikowane przez gazetę?

Dlaczego czołowe media w Polsce nie wzywają prokuratora do podania się do dymisji? Nieliczne media podejmują wątek celowej prowokacji w aferze trotylowej ( newsweek.pl). Na usta ciśnie się apel, aby i ten aspekt wydarzenia
prześwietlić.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Aferalny świat a zegar zadłużenia w tle cyka bezustannie, tylko jakoś nie zwraca sie na niego uwagi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prokurator Generalny spotkał się z panem Kaczyńskim na wyraźne życzenie tego drugiego . Seremet przedstawia fakty . Oskarżać kolejną osobę o niecne działanie uważam za mocno krzywdzące .
Nadal mamy teorię kto nie z nami to wróg ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.