Facebook Google+ Twitter

Czy kryzys polityczny na Ukrainie przeszkodzi w przygotowaniach do Euro 2012?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-19 22:42

Premierzy i przedstawiciele ukraińskich i polskich władz mają nadzieję, że kryzys polityczny na Ukrainie nie przeszkodzi w przygotowaniach do Euro 2012. Uczestnicy rozmów w Kijowie są pewni, że w Bordeaux, gdzie pod koniec września zbierze się rada UEFA, nie zapadnie negatywna decyzja o odebraniu nam Mistrzostw.

Przewodniczący Federacji Futbolu Ukrainy, Hryhorij Surkis podkreślił, że w tym kraju nie ma sił politycznych, które paraliżowałyby przygotowania do Euro 2012. "Praktycznie opozycji, co do Mistrzostw, nie ma i być nie może""- zaznaczył.

Mimo to, Rada Najwyższa dotąd nie przyjęła ustaw ułatwiających życie inwestorom. Chodzi między innymi o ustawę o koncesjach. Minister sportu Jurij Pawlenko zapewnia, że nastąpi to w najbliższym czasie. „ [...] Otworzą [one] nowe możliwości dla inwestorów" - zaznaczył.

W nowym budżecie zapisano także, iż połowa podatków ma pozostać w regionach. Od dawna domagały się tego miasta, które organizują Euro 2012. Nie wiadomo jednak, czy budżet w takiej formie zostanie przyjęty i czy nie odrzuci go prezydent. Na przeszkodzie może stanąć też ewentualne rozwiązanie Rady Najwyższej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.