Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8691 miejsce

Czy ksiądz John Bashobora uzdrawia i wskrzesza? Poseł Godson widział cuda

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-07-05 04:00

W "Kropce nad i" pastor John Godson, przypadkowo jak kiedyś Nelli Rokita, pełniący funkcję posła oraz Joanna Senyszyn dyskutowali o wielkim afrykańskim wskrzesicielu, nowym "Jezusie", który w sobotę odwiedzi Stadion Narodowy.

Sonda

Czy wierzysz w to, że ks. Bashobora wskrzesza ludzi?

 / Fot. ojciecjohnbashobora.plUgandyjski ksiądz John Bashobora, bo o nim mowa, uzdrawia i wskrzesza ludzi. Przyjechał do Polski na zaproszenie warszawskiego arcybiskupa Henryka Hosera. W sobotę ma wystąpić na Stadionie Narodowym. Niestety, katechizacji oraz uzdrowienia "Jezusa" ze Stadionu nie przewidziano dla wszystkich. Na stronie internetowej Jezusnastadionie.pl chętni mogli dokonać zakupu biletów.

Z regulaminu strony internetowej:

Koszt udziału
ZWYKŁY - 40 PLN, dla osób od 17 roku życia wg rocznika (urodzonych do 1996)
ULGOWY - 20 PLN, dla osób do 16 roku życia wg rocznika (urodzonych od 1997)

Bonusy
Za każde 20 zwykłych biletów otrzymujesz dodatkowo 1 zwykły bilet GRATIS

Transmisja na żywo ze spotkania uzdrowiciela z Ugandy z wiernymi na Stadionie Narodowymi

Inna rzeczywistość duchowa

W "Kropce nad i" o fenomenie ks. Bashobory rozmawiali Joanna Senyszyn i pastor John Godson, który podobnie jak kiedyś Nelli Rokita, przypadkowo pełni funkcję posła, nadal bowiem woli katechizację. Godson zapytany przez Monikę Olejnik, czy nie sprzeciwia się z tym, że ludziom obiecuje się wstanie z wózków i odrzucenie kul podczas spotkania z Bashoborą, stwierdził, że zaskakuje go europejska niewiara.

- Wie pani co, naprawdę zaskakuje mnie, ile jest wątpliwości i niewiary w Europie. W Afryce jest trochę inaczej. Ludzie mają inne rzeczywistości duchowej - powiedział. - I jeżeli pani chce, mogę podrzucić pani kilka filmów ludzi, którzy zostali uzdrowieni. Ludzie chromi, którzy zaczęli chodzić, ludzie, którzy byli ślepi, którzy później widzieli. A więc dla ludzi w Afryce to jest normalność. A tutaj w Europie ludzie ciągle poddają w wątpliwość i krytykują wszystko, co nie rozumieją.

Czytaj także: Godson twierdzi, że widział wskrzeszenie. "Inna rzeczywistość duchowa" Afryki


Należy dodać jednak, że John Abraham Godson jest pastorem kościoła protestanckiego, a dokładniej Kościoła Bożego w Chrystusie, jednego z odłamów zielonoświądkowców. Warto wiedzieć, że nabożeństwa wyglądają w tym kościele zupełnie inaczej niż msze święte znane nam wszystkim z katolickich parafii. Są pełne spontanicznego tańca, samodzielnych modlitw, wyrażania emocji. Tam dużo się dzieje. O tym poseł nie wspomniał. Powiedział tylko, że widział wiele uzdrowień, wskrzeszenia i podczepił to pod katolickiego kaznodzieję z Afryki.

Nabożeństwo w kościele, do którego należy Godson rozpoczyna się "Uwielbieniem". W tej części członkowie zboru oddają Bogu dziękczynienie i chwałę poprzez pieśni i modlitwy. Można zaobserwować wtedy dużą spontaniczność w wyrażaniu swoich uczuć i manifestowaniu swoich przeżyć duchowych. Występuje różnorodny stylowo śpiew, taniec, ekstatyczne przeżywanie, nierzadko glosolalia oraz inne dary charyzmatyczne, czyli prorokowanie, modlitwa o uzdrowienie, nawet wypędzanie demonów. I tak jest na każdym nabożeństwie.

Świadkiem ilu samouzdrowień był pastor Godson podczas swej posługi? Na pewno wielu. Jest to wpisane w tę religię. Uzdrawianie chorych i "wypędzanie duchów", podczas wpadania w transy, "transy owładnięcia", zwane inaczej "padaniem w Duchu". To wykluło się na reformacji. Katolicyzm jednak opiera się na tradycji. Tradycyjna msza, tradycyjny arcybiskup, obwieszony złotem, tradycyjna bazylika z kopułą ze złota. I tradycyjna zasada: jest usługa i jest za nią zapłata.

Na czym polega fenomen Bashobory? Nie do końca wiadomo. Można przeczytać, że wskrzesza ludzi i uzdrawia chorych "jak Jezus". Stąd pewnie określenie "Jezus na Stadionie" dla biskupów nie jest bluźnierstwem. Jednak żadnych dokładnych informacji na ten temat znaleźć nie można. "Bierze monstrancję i idzie przez kościół, nie rozgląda się, widzi tylko Chrystusa przed sobą. Przed nim idzie porządkowy: gdzie wskaże ręką, tam ludzie rozstępują się jak Morze Czerwone przed Mojżeszem". Tak w 2008 roku opisywał kaznodzieję Tygodnik Powszechny. Mnie przypomina to trans, w jaki wpadają afrykańscy szamani lub "padanie w Duchu" zielonoświątkowców. A przecież to katolicki duchowny.

Ksiądz Bashobora na Stadionie Narodowym. Szarlatan czy uzdrowiciel?

Popyt na bilety był ogromny. "Płatność przelewem na konto bankowe z terminem 1 doby". Zapisy już się skończyły, więc kto nie kupił już na pewno nie kupi. Jest komplet. Joanna Senyszyn wyliczyła, ze Kościół w Polsce zarobi na "Jezusie na Stadionie" ponad milion. Nie zapłaci podatku, bo prawnie wydarzenie to nazwane zostało "rekolekcjami". Chętnych na cuda (ewentualnie na wskrzeszenia) jest obecnie prawie 58 tys. ludzi. Ilu prawdziwych wiernych, a ilu gapiów i ciekawskich, nikt nie wie. Jedno jest pewne, ks. Bashobora będzie się musiał naprawdę postarać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (30):

Sortuj komentarze:

Kto ma uszy niech słucha co mówi Duch do kościoła . Wszelkimi sposobami przemawiał Bóg do ludzi . Teraz aż z Afryki przyjeżdżają ewangelizować stara, Europe . W Polsce jest wiara ale właśnie niskich lotów , dużo jak i w tych komentarzach złości a wręcz chroniczny brak Boga w sercu , a więc jak może być miłość bliźniego , a co dopiero nieprzyjaciół swoich . Szczerze sam w tym wszystkim się mecze i nic poza wiedza, nie wiem więcej . Po owocach ich poznacie do kogo Chrystus się przyznaje ten jest jego sługą . Kto się uniży ten będzie wywyższonym , a kto chce być najwyższy niech się stanie sługą wszystkich . Wtedy i tylko w tedy będą owoce Ducha świętego i dary uzdrawiania itd. O tym mówi słowo Boże a takie znaki będą im towarzyszyć. Panowie szlachta niema co tu polemizować , Albo jesteś wierzącym albo nie wierzącym , ani chodzenie do kościoła nikogo nie zbawi , ani się wywyższanie za kogoś lepszego od drugiego , a liczy się tylko czy wierzysz Chrystusowi , co zrobiłeś z synem Bożym , jest w twoim sercu .? Kto ma ten ma .! Amen.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.07.2013 16:15

Wiemy już, jakie wskrzeszenie widział Godson: link

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.07.2013 16:13

"Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego", Mario.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ty i Senyszyn macie wiele wspólnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bashobora. Kolejny pretekst do atakowania Kościoła

Czytaj wiecej: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

wskrzesiciel... 2013 mam wrażenie że ludzie serio nic sie nie zmienili od średniowiecza ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mario, a czy wciskanie komuś religijnych przekonań bazuje na "niskich czy wyższych" instynktach? To po pierwsze.

Odrębną sprawą jest to, czym żyje społeczność internetowa (i ta rzeczywista również). Możesz się boczyć na tych ludzi, którzy nurkują w tak "niskich lotów" tekstach, ale czy tego chcesz czy nie, musisz to zaakceptować... Właśnie tego czytelnik szuka. A sporo ich, prawda?

Szkoda, że nie napisałaś artykułu wcześniej, aby ugandyjski uzdrowiciel wziął się za leczenie naszych homoseksualistów... Nikomu nie zalecam co ma pisać, ale napisałem tak tylko dlatego, ponieważ wszyscy na W24 wiedzą, że gustujesz w tej tematyce. Jesteś w tym zakresie ekspertem. Na pewno miałabyś parę tysięcy odsłon.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja nadal jestem ciekaw co Marysia sądzi o owym uzdrowicielu... Bo póki co to pisze o artykule zamiast o tym czemu jest poświęcony.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.07.2013 13:56

Ewa, ja nie wstawiałem sondy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.07.2013 13:52

Marysiu, zamiast mnie opluwać powinnaś teraz być na Stadionie i obserwować wskrzeszenia, jakich dokonuje Bashobora. Przypominam naczelną zasadę katolicyzmu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. Jestem twoim bliźnim. Może warto popracować nad samooceną? :) Pomyśl o tym. Miłej soboty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.