Facebook Google+ Twitter

Czy ktoś to jeszcze ogarnia?

Areszty wydobywcze, fałszowanie i wymuszanie zeznań, niepodejmowanie czynności procesowych, ustawiane procesy, nadużywanie świadków koronnych i anonimowych, skazywanie niewinnych. To jakaś bananowa republika? Nie, to Polska właśnie - III RP.

 / Fot. LogoWczorajszy wyrok w sprawie gangu pruszkowskiego spowodował lawinę oburzenia, zwłaszcza, a może przede wszystkim, po prawej stronie sceny politycznej. Pisowskie towarzystwo wyrok ten uznało za kolejny dowód na to, że Platforma Obywatelska, z Donaldem Tuskiem na czele, psuje państwo oddając je w pacht różnym bandytom, kombinatorom i malwersantom. Parlamentarny lud pisowski doskonale pamięta, że to właśnie na głoszeniu nieustępliwej walki z wszelkiego rodzaju bandytyzmem, wyrosła legenda niezłomnego szeryfa, poskromiciela nieprawości, Lecha Kaczyńskiego. Legenda ta pozwoliła na odrodzenie się, odchodzącej w polityczny niebyt, dawnej formacji znanej pod nazwą Porozumienie Centrum. I dlatego, każda dziś bulwersująca naród wpadka jakiegokolwiek organu związanego ze ściganiem przestępstw i wymiaru sprawiedliwości, to woda na młyn politycznej propagandy pisowskiej.

A przecież za istniejący w państwie totalny bałagan, w prawie każdej jego dziedzinie, to nie efekt jedynie niefrasobliwości D.Tuska i całej jego formacji politycznej. To efekt zmian, jakie w Polsce zaszły po roku 1989, kiedy to wszystko, co została zbudowane i niezgorzej już funkcjonowało, zostało zburzone, niekiedy wyrwane z korzeniami,a powstałe karczowisko zastąpiono marnym prawem i jeszcze marniejszymi jego strażnikami i realizatorami. Powtarzam, dotyczy to nieomal każdej dziedziny funkcjonowania państwa, ale ja ograniczę się do spraw związanych z problemami, których wiadomym efektem jest wyrok sądu, uznający za niewinnych bardzo groźnych bandytów kryminalnych. Bandytów, uznanych przez sąd za niewinnych nie dlatego, że tenże sąd jakoś ich sobie szczególnie upodobał, ale dlatego, że musiał się trzymać litery prawa. A prawo to wymaga, aby przy braku dostatecznych dowodów winy, oskarżonych od tej winy uwalniać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Przeciwnie - właśnie są. To był przecież ich pomysł, żeby z Polski zrobić "źródło taniej siły roboczej"... Czyli w domyśle podzielić Polaków tak jak podzieleni są ludzie w USA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cała degrengolada wynika z zadufania i pychy, bezmyślnej wiary w słowo pisane. Tylko idioci są przekonani, że uchwalenie czegokolwiek może samo cokolwiek zmienić. Stąd fabryki ustaw i nowego prawa.
Żadna Ameryka czy Europa nie są temu winne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że nie bez powodu te przepisy wyglądają tak jak wyglądają. Mamy mieć kopię USA by można było tak samo jak u nich robić przekręty na wielką skalę.
Dla mnie bombą z ostatnich dni jest umorzenie śledztwa przeciwko Rutkowskiemu. Wszyscy widzieliśmy jak niezgodnie z prawem zastraszał kogoś przed kamerami, jak prowadził śledztwo mimo że nie ma uprawnień i jak przeszkadzał w pracy policji, a sąd nie znalazł nic niezgodnego z prawem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Grzegorz Wasiluk Wczoraj 23:43 - trudno laikowi komentować fachowo poruszone w tekście kwestie.
Niemniej, zmobilizowana pańskim wpisem, jako najzwyklejsza obywatelka mogę powiedzieć tak:

- wymiar sprawiedliwosci,(a może prokuratura?) bezkrytycznie i z dużą dozą "wygodnictwa" zaczął stosować instytucję świadka koronnego, na wzór amerykański, bez amerykańskiej skrypulatności w zdobywaniu dowodów; klasycznym przykładem na uniewinnie oprycha, z racji nie uznanych przez sędziego dowodów winy, jest film "Brudny Harry" - i nie jest to z mej strony żart.
- od czasu do czasu dowiadujemy sie, że człowiek odbywający wieloletnią karę więzienia jest niewinny!
Kilku lat zmarnowanego życia nie jest w stanie zrekompensować żadne odszkodowanie finansowe, a reportaże/wywiady z tymi ludźmi wbijaja w fotel i każą zwątpić w jakąkolwiek logikę działania naszego wymiaru sprawiedliwości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ubolewam, że artykuł zawierający istotne przemyślena na tak ważny temat został przeczytany przez tak niewielu. Najwyraźniej społeczeństwo ma taki stan spraw publicznych, na jaki zasługuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Stanisław L
  • Stanisław L
  • 13.09.2012 19:06

Tak to jest jak się szybko przepisuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

pod śród tytułem : Dostateczne dowody winy
między pierwszym a drugim akapitem także czegoś brak. chyba... tak mi się wydaje.. albo odstę i kropka są zbędne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Errata:
Str. 2 zdanie drugie - ma być:
"Jednakże sąd jest wyposażony w atrybut dowolnej oceny dowodów i to sąd uznaje, jakie dowody dla określenia winy, jej stopnia, czy też jej braku, mają dla niego znaczenia, a których pod uwagę brać nie musi."

Str. 2 ostatnie zdanie:
"Taki logarytm postępowania dawał gwarancję na zdobycie mocnych dowodów winy, z którymi prokurator szedł bez obawy do sądu wraz z aktem oskarżenia."
Sorry - miało być oczywiście ALGORYTM. Moja wina, nie zauważyłem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.