Facebook Google+ Twitter

Czy ktoś widział piaskarkę w Sieradzu?

Współautorzy: Zbigniew Nastarowicz

Od kilku godzin Sieradz jest zasypywany masami śniegu. Na chodnikach można połamać nogi, a na ulicach samochody poruszają się z maksymalną prędkością 10 km/godz. Od godziny 17 na główne arterie miejskie wyjechały tylko 3 pługopiaskarki.

1 z 6 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Droga krajowa nr 14 i popsuta pługopiaskarka na niej. Dwie pozostałe mają do odśnieżenia 300 km dróg krajowych. Fot. Piotr Andrzejak
Droga krajowa nr 14 i popsuta pługopiaskarka na niej. Dwie pozostałe mają do odśnieżenia 300 km dróg krajowych. Fot. Piotr Andrzejak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

Brawo. Obywatelski materiał godny najwyższej pochwały! (zabrzmiało jak w propagandzie PRL-owskiej ;-) ).
+ oczywiście.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panowie zasłużony plus:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Maciej wszystko się zgadza tylko jak się dokładnie przyjrzymy tym fotka to widać jakie były warunki atmosferyczne, i po 2 godzinach zbierania materiału w silnych opadach śniegu z deszcze, materiał wyszedł taki a nie miałem zamiaru ulepszana fotografii programem " Photoshop". Nie które zdjęcia były robione z jadącego samochodu, wiec nie było czasu bawić się w robienie perfekcyjnego zdjęcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Za błyskawiczny materiał, i to mi się podoba. Brawo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krystian skomentuje to bardzo prosto, moje zjecia nie są ulepszane żadnymi programami do obróbki i ulepszania jakości zdjęć, są to materiały robione na gorąco i takie się ukazują w serwisie.
Pozdrawiam Piotr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zwykle super. Gratulacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

dobry reportaż!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zacznijmy od początku. To jest fotoreportaż. W tego typu relacji ważne są zdjęcia, bo to jest głównym medium tego typu relacji. Nacisk powinien być położony właśnie na poprawnie (wystarczył statyw, monopod a nawet woreczek z grochem by ustabilizować aparat) wykonane zdjęcia. Jak w fotoreportażu zdjęcia są do dup... to cały fotorepotrataż jest do dup.... . I nic mnie nie przekona, że jest inaczej, bo to są przecież podstawy i tłumaczeniem sie DO jest pójściem na łatwiznę. Usprawiedliwianie spapranych zdjęć Dziennikarstwem Obywatelskim jest niestosowne, bo właśnie DO powinni dokładać wszelkich starań by dorównać profesjonalistą. A może się mylę? Mamy być kojarzeni z fuszerką?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.01.2008 12:40

Bbeetle4, pokaż mi w swoim komentarzu konstruktywna krytykę. Bo zasadniczo, to ja się nawet zgadzam z Twoim ostatnim zdaniem, że konstruktywna krytyka jest potrzeba. Ale pod warunkiem, że ona JEST. A co do plfoto, to był to przykład jak każdy inny. Generalnie każda galeria internetowa, to zbiór TWA w czystej swojej postaci i - bynajmniej - z konstruktywną krytyką takie miejsca nie ma nic wspólnego.

Co do tego profesjonalizmu, to uważam, że w tym fotoreportażu występuje on jak najbardziej. Chłopaki zauważyli "zjawisko", wsiedli w samochód i objeździli cale miasto publikując - rzetelnie - jak sprawa wygląda w Sieradzu. Jest więc szansa, że włodarze miasta, po upublicznieniu swojego "profesjonalizmu" złapią sie za głowy i postarają sie na przyszłość zmienić stan rzeczy w mieście, którym zarządzają. I to jest profesjonalizm ze strony DO. Jakość zdjęć, w tym konkretnym wypadku, to sprawa drugorzędna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie spodziewałem się takiego podejścia, chcecie promować "bylejakość"? Ja nawet nie mówiłem o zdjęciach profesjonalnej, jakości, tylko POPRAWNYCH technicznie. Drugie zdjęcie powala ostrością. A tak pół serio jak nie potrafisz robić zdjęć to zrób w takiej sytuacji 500 zdjęć i wybierz trzy dobre, podobno nawet małpa jedno na tysiąc robi dobre ;). Bez urazy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.