Facebook Google+ Twitter

Czy Kubica będzie ścigał się pod Łodzią?

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2008-10-16 13:09

Polski Związek Motorowy chce wybudować ośrodek, w którym odbywałyby się wyścigi najwyższej Formuły 1, motocrossu, rallycrossu i zawody kartingowe. Chęć budowy toru zadeklarował Gdańsk. O miano polskiej stolicy sportów motorowych chce też walczyć Aleksandrów Łódzki.

O budowie toru wyścigowego poinformował Andrzej Witkowski, prezes PZMot, podczas posiedzenia Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej i Sportu. Wskazał Gdańsk i Aleksandrów, jako potencjalne miejsca pod inwestycję.

O tym, gdzie zbudowane zostaną tory wyścigowe, dowiemy się za rok, a najpóźniej za dwa lata.

- Budowa toru Formuły 1 w Gdańsku jest na wstępnym etapie. Nie ma wiążących decyzji, umów ani ostatecznej lokalizacji - poinformował Dariusz Wołodźko z kancelarii prezydenta Gdańska. - Prezydent Paweł Adamowicz był w Paryżu, rozmawiał z władzami francuskiej federacji sportów motorowych, dowiadywał się, jak we Francji powstawały podobne inwestycje. Gdańsk jest bardzo zainteresowany tą inwestycją.

Robert Kubica podczas pokazu na BMW Sauber F1 Team Pit Lane Park 18.08.2007 w Warszawie / Fot. Mateusz Wróblewski/PolskaW kwietniu tego roku grupa biznesmenów z Krakowa zadeklarowała chęć budowy toru wyścigowego. Mają projekt, ale, podobnie jak władze Aleksandrowa, nie przedstawili go w PZMot. Krakowski wariant zakłada budowę toru w Pasterniku, na terenie poligonu. Tor miałby mieć 4 km i powierzchnię 210 hektarów. Obiekt byłby oddalony 10 km od centrum i tylko 1,7 km od autostrady.

Przypomnijmy, że pierwszy polski projekt toru Formuły 1 powstał pięć lat temu. Jego autorami byli łodzianie Ewa i Robert Młodzińscy. Architekci opracowali ten projekt i złożyli go jako swoją pracę dyplomową. Ulokowali tor dla Roberta Kubicy w okolicach Strykowa, pomiędzy miejscowościami Nowostawy Górne, Niesułków i Lipka.

Dowiedz się więcej o planach budowy toru F1 na stronach Polska Dziennik Łódzki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.