Facebook Google+ Twitter

Czy Kubica przegoni pecha?

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2007-04-13 13:06

Prognoza pogody na najbliższe kilka dni dla położonego niedaleko Manamy obiektu wyścigowego Bahrain International Circuit, gdzie rozegrane zostanie Grand Prix Bahrajnu, przewiduje temperaturę około 30 stopni Celsjusza. Gorący klimat nie jest niczym nadzwyczajnym, deszcze nad pustynną wyspą występują bardzo rzadko.

Robert Kubica w boksie zespołu BMW Sauber F1 przed wyjazdem na trening na tor w Manama<br />podczas przygotowań do niedzielnego Grand Prix Bahrajnu Formuły 1. Fot. PAP/EPA/A3416 Carmen Jaspersenpodczas przygotowań do niedzielnego Grand Prix Bahrajnu Formuły 1. Fot. PAP/EPA/A3416 Carmen Jaspersen" title="Robert Kubica w boksie zespołu BMW Sauber F1 przed wyjazdem na trening na tor w Manama
podczas przygotowań do niedzielnego Grand Prix Bahrajnu Formuły 1. Fot. PAP/EPA/A3416 Carmen Jaspersen" />podczas przygotowań do niedzielnego Grand Prix Bahrajnu Formuły 1. Fot. PAP/EPA/A3416 Carmen Jaspersen" title="Robert Kubica w boksie zespołu BMW Sauber F1 przed wyjazdem na trening na tor w Manama
podczas przygotowań do niedzielnego Grand Prix Bahrajnu Formuły 1. Fot. PAP/EPA/A3416 Carmen Jaspersen" />Sakhir, jeden z najnowocześniejszych torów na świecie został otwarty 17 marca 2004 roku. Ponad 200 milionów dolarów na jego budowę, a także pieniądze niezbędne na uzyskanie licencji na organizację wyścigu, wyłożył Hamad bin Isa Al Khalifa. Emir Bahrajnu, pełniący jednocześnie funkcję premiera, jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie, głównie dzięki zasobnym złożom ropy naftowej i gazu ziemnego.

Wyścig na torze Sakhir będzie niezwykle ważny dla Kubicy. Polak na torze w Bahrajnie zadebiutował w oficjalnych treningach Formuły 1.
– To było naprawdę wspaniałe uczucie, kiedy debiutowałem w roli testowego kierowcy - wspomina kierowca zespołu BMW Sauber.

Teraz, w razie niepowodzenia, uczucie może być zgoła inne. Kierownictwo BMW Sauber liczy na punkty Polaka, tymczasem jego dorobek na razie jest zerowy. Przed rokiem, po nieudanych startach w tym zespole Jacquesa Villeneuve'a, miejsce Kanadyjczyka zajął właśnie nasz kierowca. Czy cierpliwość zespołu BMW Sauber skończy się już po tym wyścigu? Pozostaje mieć nadzieję, że Kubica pozbędzie się wreszcie pecha prześladującego go od początku sezonu.

Dla 11 zespołów przeprowadzka z Malezji do Bahrajnu była wielkim wyzwaniem logistycznym. Wraz z bolidami, częściami zamiennymi i oponami, trzeba było przewieźć około 180 stacjonarnych komputerów oraz 300 notebooków, a także 5,5 kilometra kabli sieciowych i 3,5 km zasilaczy. Do tego należy doliczyć przewiezienie blisko 1200 osób z obsługi technicznej i zaplecza taktycznego ekip. Organizatorzy GP Bahrajnu zapewniają, że na ich obiekcie już zakończono montaż zbiorników, zawierających 15 tysięcy litrów paliwa, a także przygotowano dla pracowników teamów ponad 37 tysięcy litrów wody mineralnej, której zużycie na pustynnym torze jest większe niż zazwyczaj.

Tegoroczny wyścig o Grand Prix Bahrajnu rozpocznie się o godzinie 13.30, a kierowcy będą mieli do przejechania 57 okrążeń. Po nim nastąpi blisko miesięczna przerwa w rywalizacji, która powinna pomóc inżynierom BMW-Sauber w usprawnieniu bolidu Polaka. Kolejny wyścig GP Hiszpanii zaplanowano na 13 maja.
ŁS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.