Facebook Google+ Twitter

Czy kutnowska policja dostanie nowoczesne laserowe radary?

Czy kutnowska policja będzie miała w najbliższym czasie nowoczesne laserowe radary? To dla policji bardzo ważna sprawa. Nowe urządzenia dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym są o wiele skuteczniejszym sojusznikiem w walce z piratami drogowymi.

Przez 3 tygodnie Komenda Powiatowa Policji w Kutnie testowała najnowocześniejszy w Polsce radar radar laserowy. Komenda z ulicy Toruńskiej, testuje je jako druga jednostka w Polsce. Przed Kutnem miała okazję na to tylko Warszawa.

Nowy radar potrafi namierzyć pirata z odległości jednego kilometra. Super dobry "pistolet", może działać w trudnych warunkach atmosferycznych takich jak: gęsta mgła, upały do 60 stopni Nie zawodzi przy bardzo dużym mrozie. Stare kutnowskie "suszarki" namierzały pojazd jadący z prędkością do 220 km/godz, a nowe potrfią namierzyć pojazd jadący nawet 320 km/godz.

- Testowaliśmy nowe radary przez 3 tygodnie - mówi Wiadomościom24.pl rzecznik prasowy KPP w Kutnie - Czekamy teraz na decyzję rady miasta, która ma dać na ten cel pieniądze. Nie wiadomo jeszcze, czy te radary w Kutnie zagoszczą, jak również, kiedy miałyby zostać oddane do użytku - dodał

Jeśli wszystko pójdzie dobrze z planem, kutnowska komenda zakupi dwa takie radary - jako pierwsza w kraju. Koszt takiego "cacka" wynosi około 15 tys. Radary te trafią do wydziału Ruchu Drogowego i będą używane na trasie Poznań - Warszawa.

Laserowe radary są narzędziem pracy policji w całej Europie Zachodniej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.