Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6463 miejsce

Czy Lech Kaczyński jest spokrewniony z Bolesławem Krzywoustym?

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2009-12-08 22:08

Lech Kaczyński jest potomkiem Bolesława Krzywoustego a praprzodek Bronisława Komorowskiego władał Szwecją. Wg dr. Marka Jerzego Minakowskiego każdy z nas może być potomkiem barwnej, historycznej postaci.

TVN24 / Fot. http://www.tvn24.pl/-1,1632468,0,1,kaczynski-pochodzi-od-krzywoustego--a-ty,wiadomosc.htmlMarek Jerzy Minakowski jest doktorem filozofii, pasjonatem historii i genealogii. Od ośmiu lat tworzy "Wielką genealogię" - bazę rodzinnych koligacji, sięgających początku wieków średnich. - To przede wszystkim szlachta średnia. Ale także rodziny chłopskie, żydowskie i mieszczańskie - mówi Minakowski.

Przygodę z genealogią rozpoczął dwadzieścia lat temu, choć jak przyznaje, był na nią skazany od urodzenia. - Rodzice poznali się w bibliotece, którą prowadził mój ojciec. Mama była archiwistką - opowiada.

Kiedy miał 17 lat, jego dziadek, Wacław Minakowski zaczął opowiadać mu o praprzodkach. - Dziadek był profesorem biochemii, wyjątkowo ciekawą postacią - mówi Minakowski. - W 1948 roku opublikował pionierski tekst, w którym dowodził, że kwas acetylosalicylowy obniża krzepliwość krwi. Gdyby to opatentował, byłbym dziś nieprzyzwoicie bogatym człowiekiem - śmieje się naukowiec.

Nauczył go przypadek dziadka. - Mam świadomość, że to, co dotąd zrobiłem jest czymś niezwykle ważnym. Lepiej mówić o rzeczach nawet mało istotnych, niż pozwolić by wielkie dokonania nie były zauważone - uważa Minakowski.

Do tej pory znalazł związki rodzinne z 290 tysiącami Polaków żyjących na przestrzeni ostatnich dziewięciu wieków. Korzystał m.in. z opracowań Elżbiety Sęczyn ("Szlachta wylegitymowana w Królestwie Polskim"), Włodzimierza Dworzaczka ("Teki", "Tablice"), Adama Bonieckiego ("Herbarz Polski") i Polskiego Słownika Biograficznego.

Dr Minakowski codziennie przez kilka godzin wprowadza nowe dane do swojej bazy. Dlaczego? - Chcę, żeby jak najwięcej osób w Polsce miało świadomość, że ludzie tacy jak Zawisza Czarny, Mikołaj Kopernik, czy Tadeusz Kościuszko to nie jacyś przybysze z innej planety, ale ludzie z naszej rodziny - wyjaśnia naukowiec.

- Mam ambicję zgromadzić komplet danych o potomkach posłów i senatorów Sejmu Wielkiego i ich rodzeństwa, wliczając w to informacje o małżonkach i teściach tych wszystkich osób - zdradza historyk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

mieczysław Feuer
 • mieczysław Feuer
 • 17.04.2012 19:22

Co będzie się działo gdy np hipotecznie prezydent RP był mia spokrewniony z premierem Izraela lub politykiem izraelskim lub naczelnym rabinem w USA ! Wyobrażam sobie wpisy .

Komentarz został ukrytyrozwiń
von Tyszka
 • von Tyszka
 • 28.11.2010 02:31

racje ma Jurkiewicz i Minakowski mowi ze to wyszukuje w publikacjach ksiazkowych toc to bzdura jakich malo , nawet materialy tego rodzaju gdyby kiedykolwiek byly , w co watpie , to do naszych czasow nie przetrwalyby jak ze Swietopelkiem I Przekletym ,

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 12.12.2009 13:02

Po idiotycznym artykule jest okazja na krytykę głowy państwa, czy już lepszych argumentów nie możecie znaleźć, czy ich po prostu nie ma. Więc jeżeli nie ma to pocałujcie Pana Prezydenta w pewną część ciała, tylko przez papierek, aby go wyciekającymi paszkwilami nie pobrudzić!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 11.12.2009 21:03

- W związku z tym można śmiało powiedzieć, że Kraków ma połączenie wodne z Islamabadem i Rio de Janeiro.- no to moim przodkiem był Adam i Ewa. Byle co i byle jak, ale .............to ma tyle samo z historią co ja z baletem! Czy moderator sprawdził co to ma wspólnego z HISTORIĄ? To jeszcze w tytule powinno się napisać, że przodkiem p.Tuska było słońce!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takie oszustwa nie przystroją głowie Państwa. Gdy się zwróciłam o pomoc, nie uzyskałam jej tak jak powinnam. Teraz jest to oczywiste, nie chciał mi pomóc, aby wpisać się w moją genealogię. Naród Polski jest oszukiwany. Profesorowie tworzą kłamliwa historię. Brak jest ambicji i Honoru.
To hańba dla Polski, aby niszczyć Polskie Królewskie rodziny tylko po to, aby przypisywać się do nich w celu grabieży naszego Narodu i majątku Polski. Prześladowani i poniewierani są prawdziwi właściciele kradzionego majątku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mój "praszczur" - że się tak wyrażę, to przyjaciel Robespierre'a- Klaudiusz Franciszek Łazowski, ale z tego faktu jeszcze nic nie wynika. Skoro jednak w moich żyłach (podobno) płynie krew przywódcy Sankiulotów - powinnam też stanąć na czele jakiejś rewolucyjnej frakcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wydawało się, że Piastowie wymarli w XVI (śląscy w XVII) wieku, a tu nagle objawia się dwóch takich. No cóż, wobec takich dowodów królewskokrwistości jak ten http://c.wrzuta.pl/wi3362/91cc930400271d8045ba0bc9/0/krol%20jaroslaw%20k , trudno wątpić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 08.12.2009 23:10

Wygrzebało się na stronach internetowych kilka ciekawostek lub nie..... http://www.polonica.net/Kim_sa_Kaczynscy.htm

Komentarz został ukrytyrozwiń

Boże, co za metodę na 2. kadencję znaleźli!;-/ Tylko, że ten Bolesław oślepił brata (i został za to obciążony klątwą kościelną:), a potem podzielił Polskę na dzielnice;-) Łączą ich chyba tylko krzywe...usta i królewskie ambicje, zdolność do dzielenia na pewno. Na szczęście Bolesławem wyborów się nie wygrywa i nawet gdyby był w prostej linii Jagiełłą, albo Piłsudskim to bym na niego nie zagłosował. Kampanię uważam jednak za otwartą:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.