Facebook Google+ Twitter

Czy Lech Kaczyński zwoła Radę Gabinetową?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-09 15:28

Prezydent Lech Kaczyński zapowiedział, że - najprawdopodobniej 23 października - zwoła Radę Gabinetową. Decyzja w tej sprawie ma zapaść jutro.

Lech Kaczyński, który uczestniczył w 22 krajowym Zjeździe Delegatów NSZZ "Solidarność" w Wadowicach podkreślił, że chce dać rządowi czas na przygotowanie do posiedzenia pod jego przewodnictwem. Prezydent nie powiedział czego dotyczyć będzie Rada, ale wcześniej zapowiadał, że chce rozmawiać z rządem na temat kryzysu na światowych rynkach finansowych.

Prezydent powiedział też, że jest gotów zawetować ustawę o emeryturach pomostowych. Lech Kaczyński stwierdził, że przyjęcie nowego prawa oznaczałoby wycofywanie się państwa z zasady solidarności społecznej, czemu - jak zaznaczył - jest zdecydowanie przeciwny. Prezydent podkreślił, że chociaż zna wady obecnego systemu emerytalnego, to zniesienie prawa do przechodzenia na wcześniejszą emeryturę dla osób urodzonych po roku 1969 jest - według niego - absurdem.

Prezydent odniósł się także do koncepcji rządów Platformy Obywatelskiej. Podkreślił, że nie zgadza się z osobami mówiącymi, że partia rządząca nie ma programu. Lech Kaczyński mówił, że rządzący mają spójny program reform w służbie zdrowia czy oświaty, który składa się na koncepcję "Polski liberalnej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.