Facebook Google+ Twitter

"Czy leci z nami pilot" czyli Polska coraz bliżej katastrofy

Niczym samolot z prezydencką parą na pokładzie, tym razem w oparach absurdu, a nie mgły, nasz kraj zdaje się mknąć ku katastrofie.

Umowa ACTA podpisana ale nie ratyfikowana. Szkoda tylko, że przed jej podpisaniem premier nie zapytał o zdanie Polaków. Przypadek? Może rząd liczył, że sprawa zostanie "przepchnięta"?

Kilka dni temu w programie "Młodzież kontra..." Józef Oleksy w pewnym momencie z wdziękiem wspomniał o ostatnio często dyskutowanej umowie PACTA. Powiało grozą. Tu i ówdzie odezwały się nerwowe śmiechy. Jeden z bardziej znanych polityków nie wie, że dyskutujemy o ACTA a nie PACTA. Skoro nie zna nazwy dokumentu, to czy zna jego treść?

Następna sprawa - podniesienie cen benzyny. Bo gdzie indziej jest drożej. To prawda, ale gdzie indziej ludzie zarabiają tyle, że stać ich na mieszkania i zagraniczne wakacje. Nie porównujmy się z Niemcami.

I wreszcie - podniesienie wieku emerytalnego. Bo kraje skandynawskie już podniosły. Dobrze, ale tam ludzie żyją na zupełnie innym poziomie niż w Polsce. Jeśli ktoś nie pójdzie na emeryturę, może iść na zasiłek, który będzie wyższy, niż wysoka polska emerytura.

Nie można się dziwić, że ludzie nie chcą umierać w pracy. Bo przy stanie polskiej służby zdrowia, tak to właśnie będzie wyglądało. Nikt nie myśli o innych rozwiązaniach. Dlaczego jest tak mało dzieci? Czy dlatego, że ludzie przestali nagle pragnąć potomstwa? Oczywiście, że nie. Po prostu nie mają gdzie mieszkać. Bo zamiast tanich mieszkań dla młodych małżeństw, u nas buduje się... stadiony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 15.02.2012 02:57

POlski kukuruźnik pikuje w dół bo pilot wyskoczył na spadochronie z walizką diamentów,w Izraelu będzie mu dobrze.W POlsce nagradza się złodziei i oszustów ,niekompetentni ministrowie uchwalają ustawy które POzwalają im kraść legalnie,unia rujnuje ekonomię bo banda masonów chce zrobić z Polski swoje ranczo.Jaki kraj był na skraju bankructwa zanim wstąpił do unii?Zamiast miejsc pracy POlski nieRZąd buduje kościoły,stadiony mogą się przydać ,można otworzyć na nich dyskoteki,kasyna,agencje towarzyskie,kasyna w RPA to ogromne obiekty,gdzie każdy może się zabawić niekoniecznie grając-co ja robiłem z mizernym skutkiem.Cała nadzieja w Palikocie,może on weźmie za mordę świętą inkwizycje.Precz z unią.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kuzyn_maupy
  • kuzyn_maupy
  • 14.02.2012 16:18

w pierwszej kolejności trzeba usunąć sprzeczność tzw. pseudo "własności intelektualnej" z prawem własności materialnej, bo tu chodzi o fundamenty prawa..., inaczej katastrofa murowana !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.