Facebook Google+ Twitter

Czy Legia ulegnie, czyli scenariuszy kilka...

Jak się Legii nie będzie chciało wygrać w sobotę z Lubinem, to mistrzem Polski zostanie Zagłębie Lubin. Czy ktoś na Łazienkowskiej zechce jednak grać dla Bełchatowa, który liczy na wygraną Legii a tym samym ucieszy się mistrzostwem Polski?

Legia i tak będzie na trzecim miejscu, niezależnie czy wygra czy przegra w sobotę na Łazienkowskiej. Jak interes mają warszawiacy, by pokonać Lubin i zapewnić tym samym tytuł piłkarzom Oresta Lenczyka? W naszej cokolwiek spsiałej (nie chciałem obrazić sympatycznych czworonogów, słowo daję!) lidze można z okazji zakończenia rozgrywek wymyślić kilka bardziej lub mniej realnych scenariuszy.

1. Czesław Michniewicz, który podobno ma ochotę od lipca pracować na Łazienkowskiej, zechce pogadać z kilkoma warszawskimi kluczowymi piłkarzami pod hasłem: ,,Bądźcie mili dla moich chłopców sobotę to i ja będę miły dla was jak tylko pojawię się u was".

2. Tomasz Jarzębowski, kiedyś Legia - dziś Bełchatów, może zadzwonić do starych kumpli ze stolicy i obiecać im, że jeśli wygrają z Lubinem, to zostaną dobrą premię za zwycięstwo. Przyszli mistrzowie Polski chętnie się podzielą swymi nagrodami za czempionat z graczami Legią.

3. Mirosław Trzeciak, wiceprezes sportowy Legii wejdzie do szatni swych zawodników przed spotkaniem i powie krótko: ,,Spróbujcie tylko się podłożyć! Połowa z Was nie musi pokazywać się w klubie od lipca...".

4. Łukasz Surma i Piotr Włodarczyk, których chyba już nie bardzo chcą w Legii zagrają średnio, bardzo średnio i nie będzie się chciało biegać w meczu z Lubinem. Może tak się zdarzyć, że zarażą swym brakiem entuzjazmu innych legionistów.

5. Wojciech Hadaj, legendarny spiker z Łazienkowskiej i kilkanaście tysięcy widzów na Stadionie Wojska Polskiego zgodnie rykną ,,Legia grać, k....a mać!" kiedy okaże się, że w sobotę wieczorem może być grany wariant nr. 1 i 4. Byłoby coś wspaniałego, na koniec tego strasznego (korupcja, panie, korupcja...) sezonu gdybyśmy obejrzeli walczącą Legię tak jakby sama walczyło o mistrzostwo kraju, a nie była tylko superarbitrem w pojedynku Lubin - Bełchatów. Oczywiście, że ludzie Jacka Zielińskiego mogą przegrać bo to tylko i aż sport.

Uczciwy mecz mistrzów Polski z 2006 przeciwko Lubinowi to coś więcej niż honorowe pożegnanie się z ligą. To wyraz szacunku wobec kibiców, sponsorów, zdecydowane odcięcie się od brudów polskiej piłki przeszkadzających w emocjonowaniu się rozgrywkami. To też próba zmazania kiepskiego wrażenia jakie pozostawiła po sobie Legia w sezonie 2006/2007.

Wszystko mi jedno kto zostanie mistrzem Polski. Ważniejsze jest czy w sobotę wieczorem oglądając Legię walczącą z Lubinem przekonamy się czy piłkarskie rozgrywki ligowe w Polsce mają jeszcze jakiś sens, czy to po prostu zmowa, jakby powiedział Beenhakker ,,ciemnych sił polskiego futbolu", które ani myślą odpuścić kontrolowania całej sprawy i zarabiania na tym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Kto by podejrzewał taki koniec sezonu....To obecny mistrz rozdaje karty i to on zadecyduje kto zostanie jego następcą.
Wydaje mi się, że nie ma mowy o lekceważeniu rywala.

Komentarz został ukrytyrozwiń

1. Nie sądzę, żeby Legia zlekceważyła mecz z Zagłębiem. Wprawdzie może być już pewna trzeciego (i tylko trzeciego miejsca) w OE, ale pożegnać się jakoś z ligą (na własnym stadionie) wypada.
2. Nie sądzę również, by Zagłębie nie stanęło na głowie, by w Warszawie wygrać. Po morderczej, wielomiesięcznej gonitwie za BOT-em lubinianie wreszcie prowadzą w wyścigu po tytuł, i to w ostatnim jego etapie. Mobilizacja graczy Michniewicza musi być więc ogromna - czas przełożyć ja na grę przynajmniej tak dobrą jak w minionych spotkaniach.
3. Nie mogę pojąć tragedii GKS-u. Dyktować warunki przez cały sezon, od dawna wąchać już pucharu za triumf w lidze, by w dwa tygodnie zaprzepaścić (być może) największą szansę w historii klubu. Trener Lenczyk twierdzi, że i drugie miejsce to wielki sukces bełchatowian. Pewnie, ale zdobycie Gubałówki nie może zadowolić człowieka od dawna mierzącego w Mount Everest...
4. Mistrzem chyba jednak Zagłębie

Komentarz został ukrytyrozwiń

tak czy siak Lubin Mistrzem Polski

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.