Facebook Google+ Twitter

Czy lekarze porozumieli się z rządem? Spór nie zakończył się

Wczoraj minister zdrowia Bartosz Arłukowicz ogłosił porozumienie między rządem, lekarzami i aptekarzami. Wydawało się, że kryzys w służbie zdrowia został zażegnany.

Rząd zgodził się na wycofanie kar dla lekarzy za nieprawidłowości w receptach, z kolei Naczelna Rada Lekarska ma wezwać lekarzy do zakończenia protestu. Nie oznacza, to jednak końca zamieszania. Okazuje się, bowiem, że NRL nie ma wpływu na zachowanie lekarzy. Prezes OZZL Krzysztof Bukiel, powiedział, że NRL zawiesiła protest już 16 grudnia ubiegłego roku i nie przyniosło to pożądanych skutków.

W rzeczywistości decyzja lekarzy jest uzależniona od postawy wielu organizacji:
Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, Federacji Pracodawców Porozumienie Zielonogórskie, Polskiej Federacji Pracodawców Ochrony Zdrowia oraz środowiska lekarzy skupionych wokół portalu internetowego Konsylium24. Bez jednakowego stanowiska wszystkich tych organizacji nie ma mowy o zawieszeniu protestu - czytamy w TVN24

Przedstawiciele NRL mówią wprost, że porozumienie nie zostało zawarte, i oczekują najpierw zmian w prawie. Co innego myśli w tej sprawie Bartosz Arłukowicz. Minister zdrowia mówi, że oczekiwane zmiany zostaną wprowadzone, kiedy lekarze zakończą protest. Jak długo potrwa jeszcze ten bałagan?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

jogi
  • jogi
  • 05.01.2012 20:45

Szanowni Panstwo przeciez lekarze sa zainteresowani tym niby balaganem ,to Oni ponosza odpowiedzialnosc za cale zamieszanie i widac ze nie zalezy im na jakimkolwiek porozumieniu sa malo kompetentni i sa chyba odgornie sterowani .

Komentarz został ukrytyrozwiń
and 49
  • and 49
  • 05.01.2012 19:45

Lekarze zwąchali się z firmami farmacetycznymi i mają dać tym firmom i aptekarzom astronomiczne dochody. Ciekawe czy ktoś sprawdzi które wykupione za 100% recepty na leki mające refundację nie zostaną przekazane do refundacji do nfz-tu. Dla mnie cały system medyczny porzez swoje działania uzyskuje wiarygodność równą wiarygodności polityków, wymiaru sprawiedliwości,klechów czyli bliską zeru.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 05.01.2012 14:52

Szczerze ? Rzygać się już chce od tej tematyki !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.