Facebook Google+ Twitter

Czy łódzkie MPO nabiera ludzi?

Nowa ustawa o wywozie śmieci wzbudza wiele kontrowersji. Jak się okazuje w Łodzi MPO prawdopodobnie całkowicie pogubiło się w nowych przepisach.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Trash_can_(prague).jpg / Fot. HyenaUstawa śmieciowa to nie tylko chaos związany z nowymi umowami, ale też jeden wielki bałagan w dotychczasowym systemie odbioru odpadów. I zapewne okolice Łodzi, nie są tu niechlubnym wyjątkiem.

Jak to nazwać? Nieporozumieniem? Żerowaniem na naiwnych? A może bardziej dosadnie? Może nie jest to tak istotne, jak to, że wiele osób dało się po prostu nabrać. Sprawa dotyczy MPO, które na swej stronie reklamuje się jako firma dbająca codziennie o swoje miasto i pokazała ile znaczy klient i gdzie jest jego miejsce. Firma ogłosiła, że mieszkańcy mogą za odpowiednią kwotę wykupić swoje pojemniki na śmieci. Po czym zamieszczono drugie ogłoszenie o tym, że po 15 czerwca 2013 r. pojemniki wraz z ostatnim opróżnieniem zostaną zabrane. Ci którzy myśleli, że kupią swoje kontenerki srodze się rozczarowali. W dodatku przez ponad dwa tygodnie zmuszeni będą do magazynowania odpadków we własnych domach.

- Nie dość, że mieszkańcy nabrali się na ogłoszenie o wykupie użytkowanych przez nich pojemników to jeszcze pracownicy firmy poinformowali, że w czerwcu to już koniec z odpadami - mówi pani Katarzyna. - MPO już nie zabierze naszych śmieci, bo dwa razy już je odbierała. Teraz utoniemy w odpadach sami -dodaje oburzona.

Pani Katarzyna podaje, że firma ta ogłosiła niedawno, że do 15 czerwca odbywa się sprzedaż klientom używanych przez nich pojemników na odpady. Za jedyne 25 zł czy 50 zł można było odkupić swój kontener – w przypadku domów jednorodzinnych. W jednej z podłódzkich miejscowości skorzystało z tej możliwości kilkadziesiąt osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.