Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4705 miejsce

Czy lotnisko Warszawa-Modlin leży koło Koła? Tak wynikało z mapy

Na oficjalnej stronie lotniska Warszawa-Modlin znajduję się mapka, która ma pomóc podróżującym w bezproblemowym dotarciu do portu. Niestety, strzałka zamiast portu Warszawa-Modlin, pokazuje wieś Olszówka, która jest oddalona od lotniska o 170 km!

Port Lotniczy Warszawa Modlin, który leży w okolicach Łodzi / Fot. Modlinairport.plNa stronie modlinairport.pl nie znajdziemy również pełnego adresu lotniska w postaci miejscowości, ulicy czy kodu pocztowego, żeby można było zweryfikować podaną na mapie miejscowość. Podróżni, którzy bezgranicznie zaufają oficjalnej stronie, co wydaje się być całkiem logiczne, dojadą w okolicę autostrady A2 pomiędzy osławionym Strykowem, a Koninem. Mogą się lekko zdziwić, że zamiast dużego terminala pasażerskiego, zobaczą malutką wieś, a do przejechania będą mieli jeszcze 170 kilometrów. Mało prawdopodobne, że zdążą na swój lot...

Na tę ciekawostkę natknąłem się przez przypadek, przy planowaniu wakacyjnych wojaży. Po wejściu na stronę byłem zaskoczony, że port lotniczy, który w swojej nazwie ma słowo "Warszawa", leży bliżej Łodzi, czy nawet Poznania, niż rzeczywiście stolicy. Po kilku sekundach szoku doszedłem do siebie i zacząłem myśleć racjonalnie: jak Kolej Mazowiecka może pokonać 170-kilometrowy odcinek w zaledwie 44 min? Może francuskie TGV dałoby radę, ale pewnie nie po polskich torach i nie w tym stuleciu. Po wpisaniu do wyszukiwarki "Lotnisko Warszawa-Modlin", wyskoczyła prawdziwa lokalizacja: ul. Generała Wiktora Thommée 1a, Nowy Dwór Mazowiecki. Kto w takim razie pomylił się z zaznaczeniem punktu na mapie o "zaledwie" 170 km? Miejmy nadzieję, że nikt z podróżnych nie nabrał się na żart portu lotniczego.

To nie pierwsza wpadka działającego zaledwie od kilku dni portu lotniczego. W poniedziałek z powodu zbyt wolnej obsługi lotniskowej, część podróżujących nie została wpuszczonych na pokład samolotu. Pomimo tego, że mieli wykupione bilety! Jakby tego było mało, autobusy, które miały dowozić pasażerów z dworca w Modlinie na terminal, uległy awarii. Unieruchomiony został nawet autobus zastępczy.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Zrzut ekranu owszem został zrobiony na stronie, ale uwiecznił wadliwe działanie Google Maps. Nie ma co obarczać winą pracownika lotniska, bo ta aplikacja zwyczajnie popełnia błędy. Dopiero co jak oglądałem Kraków, a potem chciałem Tłuszcz, to uparcie pokazywała mi okolice Krakowa, po czym pojawił się napis "czy chciałeś znaleźć Tłuszcz"? To takie trudne do zaakceptowania, że GM może mieć usterki?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorzu, ta mapka ma duzo wspólnego z lotniskiem, ponieważ print screan został zrobiony na oficjalnej stronie lotniska, w dziale "Znajdź lotnisko na Google Maps" :). Czyli jak wnioskuję, strzałka powinna pokazywać lotnisko, a nie chałupę babci Jadzi :).

Ps. w Google Maps po wpisaniu Warszawa-Modlin Airport wyskakuję prawidłowa lokalizacja, więc to nie wina google, tylko któryś z pracowników musiał źle zaznaczyć :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecież ta mapka nie ma nic wspólnego z lotniskiem...
- To jest link do usługi Google Maps i to owa firma odpowiada za błędy w pokazywaniu. Gdzieś z rok temu jak się wpisało lokalizację "Warszawa, Polska", to usługa pokazywała miejsce w centrum Afryki (gdzieś nawet mam zrzut ekranu), a raz zostałem skierowany na Ocean Atlantycki w sporej odległości od wybrzeża Brazylii... :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.