Facebook Google+ Twitter

Czy LPR zlikwiduje Młodzież Wszechpolską?

Młodzież Wszechopolska przestanie istnieć. Poinformował o tym dziś, pełniący obowiązki prezesa Ligi Polskich Rodzin, Sylwester Chruszcz - donosi Informacyjna Agencja Radiowa. - Pan Chruszcz jest politykiem LPR i jego słowa, czy decyzje, nie mają najmniejszego wpływu na funkcjonowanie naszej organizacji - ripostuje Sekretarz Zarządu Głównego MW, Franciszek Niemyski.

Roman Giertych (z prawej)podczas konferencji prasowej po posiedzeniu zarządu Ligi Polskich Rodzin, 24 października. poinformował, że zrezygnował ze wszystkich funkcji partyjnych w Lidze , a funkcję p.o. prezesa partii przekazał europosłowi Sylwestrowi Chruszczowi ( z lewej). / Fot. PAPChruszcz zapowiedział dziś w Radiu Szczecin, utworzenie nowej, niepolitycznej organizacji. Jego zdaniem Młodzież Wszechpolska dostatecznie skompromitowała się. Trzeba ją zlikwidować i zastąpić nową apolityczną organizacją. Jej zadaniem będzie kształcenie swoich członków i przygotowywanie ich do przyszłych ról - politycznych, społecznych i dziennikarskich. Priorytetem według Chruszcza ma być kształcenie dziennikarzy. Jego zdaniem ruch ten przyniesie korzyści Lidze za kilka lat.

LPR chce również w nowoczesny sposób bronić interesów Polski. O co chodzi? Według Chruszcza kluczowym jest bronienie wolności w gospodarce, bo ta sfera życia państwowego jest najważniejsza. Zdaniem szefa Ligi, siła Polski na świecie i w Unii Europejskiej zależy od kondycji polskiej gospodarki.

Chruszcz zapewnił, że do Ligi Polskich Rodzin nigdy już nie wróci wulgarny ekstremizm.

Wszechpolacy nie zamierzają opuszczać polskiej sceny politycznej

Tymczasem Wszechpolacy nie planują opuszczać polskiej polityki. Pytany, przez Polską Agencje Prasową Sekretarz Zarządu Głównego MW, Franciszek Niemyski określił wypowiedź Chruszcza jako nietaktowną. Podkreslił także, że Młodzież Wszechpolska jest samodzielnym stowarzyszeniem, które od roku nie jest związane z Ligą Polskich Rodzin.

- Nie ma żadnych formalnych związków pomiędzy MW, a Ligą Polskich Rodzin, która ponad rok temu odcięła się od naszej działalności i nie ma na nią wpływu. Przypominamy, iż od roku rolę oficjalnej młodzieżówki Ligi Polskich Rodzin pełni Ruch Młodych LPR (Młodzież Wszechpolska nigdy nią nawet nie była)" - napisał w oświadczeniu przesłanym Polskiej Agencji Prasowej, rzecznik MW Marcin Białasek.

Zdziwienia całą sytuacją nie ukrywa były wiceminister edukacji i polityk LPR Mirosław Orzechowski.
- Nic nie wiem na ten temat, pierwszy raz słyszę. Jestem zdumiony, to chyba jakieś przekłamanie - powiedział Polskiej Agencji Prasowej Orzechowski. Jego zdaniem Młodzież Wszechpolska jest "bardzo wartościową organizacją grupującą młodzież i wychowującą a ją w duchu patriotycznym".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.