Facebook Google+ Twitter

Czy ludzie jeszcze wierzą Jezusowi?

W Piśmie Świętym możemy przeczytać co Jezus Chrystus mówi o końcu świata; opisuje znaki czasów ostatecznych, oraz jednoznacznie stwierdza, że tylko jego ojciec, Bóg, stworzyciel nieba i ziemi zna datę apokalipsy.

 / Fot. United States Department of Energy/Public DomainA jednak, pomimo tego, że chrześcijaństwo jest wciąż dominującym wyznaniem na naszym globie, ludzie bardziej wierzą w teorie "fałszywych proroków" niż Jezusowi Chrystusowi.

Prym wiedzie tutaj teoria, że koniec świata nastąpi już w tym roku - 23 grudnia. W związku niektóre organizacje szykują się do tego, do czego szykował się Noe oraz tamtejsza ludność- budowy nowej Arki. Ponoć pomysłodawcy chodzą po domach i wprost proponują zaangażowanie się w te przedsięwzięcie: "Słyszałam historię o organizacji w Niemczech. Chodzą po domach i mówią, że wiedzą wszystko o końcu świata. Przedstawiają swój scenariusz: powódź, sztormy, trzęsienia ziemi. Na końcu rozmowy pada numer konta i ostatnie zdanie: "Proszę wszystko sprzedać i zasilić nasze konto. Tylko my was uratujemy. Za pieniądze wybudujemy złotą arkę" - podaje nieprawdopodobną historię internautka kimi28.

Na koniec świata czeka również Tayson Herberger, rabin z warszawskiej gminy żydowskiej. Ten używa tych samych argumentów, tyle, że czeka na mesjasza, bo przecież nie na Chrystusa, który dla jego braci był heretykiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.