Facebook Google+ Twitter

Czy Łukasz Fabiański będzie bronił barw angielskiego Watford?

Bramkarzem Legii Warszawa Łukaszem Fabiańskim interesuje się angielskie Watford. Jeśli Fabiański przeszedłby do klubu z Anglii, byłby już piątym polskim bramkarzem na Wyspach Brytyjskich.

Łukasz Fabiański. | Fot. Wojtek Wilczyński Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.Czyżby kolejny polski bramkarz zagościł na Wyspach? Wszystko wskazuje na to, że tak. Półtora miliona funtów oferuje Watford za Łukasza Fabiańskiego. Skauci angielskiej drużyny oglądali bramkarza Legii w kilku meczach i bardzo im się spodobała jego gra.

Jak przyznaje sam Fabiański w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego, jest zaskoczony zainteresowaniem Watford jego osobą. Zwłaszcza, że ostatnio jest tylko rezerwowym. Ale działaczom Watford to nie przeszkadza. Widzieli już wystarczająco dużo.

Tak więc wydaje się, że Fabiański będzie grał na Wyspach. Gdyby transfer doszedł do skutku, 21-letni bramkarz Legii byłby trzecim polskim goalkeeperem w Anglii, obok Jerzego Dudka (Liverpool) i Tomasza Kuszczaka (Manchester United). Można zaryzykować stwierdzenie, że wyspiarze szanują umiejętności Polaków, bo przecież Rasiak także kopie piłkę na angielskich boiskach. Ale to nie wszystko. Artur Boruc, Maciej Żurawski i Zbigniew Małkowski, nie grają co prawda w Angli, ale Szkocja to także wyspiarski kraj.

Dla młodego i utalentowanego Łukasza Fabiańskiego jest to olbrzymia szansa na trafienie do wielkiego klubu. Watford zajmuje dopiero 18. pozycję w lidze i typowane jest do spadku, ale przykład Tomasza Kuszczaka pokazuje, że dobrą grą można zwrócić na siebie uwagę największych klubów świata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.