Facebook Google+ Twitter

Czy Łuków stanie się azjatyckim tygrysem?

„Zmiana jako warunek rozwoju społeczno-gospodarczego regionu" to hasło przewodnie XI Łukowskiego Forum Gospodarczego.

Organizatorami spotkania było Centrum Doradztwa Finansowego, Loża Siedlecka BCC, starostwo, UM i UG w Łukowie oraz Stowarzyszenie Przedsiębiorców Ziemi Łukowskiej. Konferencję prowadziła prezes Stowarzyszenia, przewodnicząca łukowskiej Rady Miasta Urszula Bancerz.

W swoim wystąpieniu wicewojewoda Henryka Strojnowska podkreśliła, że wobec sytuacji, jaka ma miejsce w Europie i na świecie zmiana wydaje się być nie tylko potrzebą, ale również koniecznością. Wobec kryzysu ważne są poza działaniami rządu, także przygotowania do zmian samych przedsiębiorców. Wicewojewoda zwróciła uwagę na konieczność elastyczności wobec zmian - zarówno tych związanych z szansami, jak i zagrożeniami - oraz dostosowywania do nich swoich strategii działalności.

- Samorządy łukowskie starają się ułatwiać działanie przedsiębiorcom - dodał przewodniczący Rady Powiatu Władysław Karaś. - W Łazach wydzielone zostały tereny inwestycyjne w ramach Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, podobną inicjatywę ma miasto Łuków. - To region uczących się i pracowitych ludzi, nie bojących się zmian. - Powiat łukowski coraz szybciej rozwija się gospodarczo - stwierdził poseł PO Cezary Kucharski. - Silne są firmy
budowlane, transportowe, zakłady mięsne, obuwnicze, a także rolnictwo i hodowla trzody chlewnej, bydła itp. Są wspaniali, pracowici, kreatywni i wykształceni ludzie.

Powstają kolejne firmy, co jest fundamentem zmian. - Jestem za tym, by każde rozwiązanie analizować pod kątem skutków i zagrożeń - zwrócił się do zebranych
z telebimu b. premier, szef Rady Gospodarczej przy prezesie Rady Ministrów Jan Krzysztof Bielecki. - Kiedy przestrzegałem przed zbyt łatwym zaciąganiem kredytów walutowych, pewien miesięcznik oskarżył mnie o zdradę idei liberalizmu. Bo chcę metodami administracyjnymi pozbawić Polaków prawa wyboru waluty, w której chcą się zadłużyć. Wyznaję żelazną zasadę, że pożyczać należy w walucie, w której zarabiamy. Dotyczy to także przedsiębiorców. Chociaż
najgorsze jest dawanie złotych rad, to powiem, że należy przede wszystkim przyjrzeć się swoim szansom, a więc dobrze oszacować swój biznes.

- Władze miasta i powiatu powinny dążyć do poprawy infrastruktury, łącz telekomunikacyjnych, dróg prowadzących do dynamicznego centrum.
Pamiętajcie, że mały, sprytny sąsiad potrafi skubnąć większego. I tak może być w waszej sytuacji - dodał.

Czy Łuków skorzysta z doświadczeń azjatyckich, czy może to tylko pobożne
życzenie? Czas pokaże.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Każdy sukces jest poprzedzony marzeniami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ambitne zalozenia! Ale mieć marzenia to podstawa sukcesu, pod warunkiem, że na marzeniach rzecz sie nie kończy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.