Facebook Google+ Twitter

Czy Macierewicz jest agentem Rosji? Podejrzewa go o to Palikot

Janusz Palikot w Radiu Zet stwierdził, że potrzebna jest komisja śledcza, która wyjaśni, czy Macierewicz jest agentem Rosji.

 / Fot. PAP/Paweł SupernakW partii PiS niespodzianie nastąpiła deregulacja nastrojów i kadr z wysokiej półki. Słynny niegdyś agent Tomek, a dziś jeden z aktywniejszych posłów Prawa i Sprawiedliwości, nagle chciałby się zapaść pod ziemię, po tym jak wyszły na światło dzienne fakty, niezbyt dla niego chlubne. Do męża swojej narzeczonej wykrzykiwał: "Ja ci krzesłem przyje**ę zaraz tak, że spadniesz". - Za trzy sekundy wstanę i cię naje**ę. Spier***aj… Za te i podobne słowa ujawnione przez "Wprost", poseł Tomasz Kaczmarek, został dzisiaj w trybie natychmiastowym, zawieszony w klubie parlamentarnym PiS.

- Rysuje się bardzo poważna sprawa. Czy Antoni Macierewicz jest rosyjskim agentem, czy doszło do zdrady stanu - wypalił Janusz Palikot w programie Radia ZET. - Konieczne będzie zwołanie komisji śledczej do wyjaśnienia tej sprawy – dodał poseł.

Janusz Palikot dostrzegł w działaniach wiceszefa PiS Antoniego Macierewicza agenturalną przeszłość. Mógł przekazywać – jego zdaniem - tajne informacje Rosjanom. Sprawa jest bardzo poważna. Palikot wiąże ją ze Smoleńskiem i nie tylko.

- Antoni Macierewicz wynosił tajne informacje na zewnątrz, do osób nieupoważnionych, jeszcze przed zapoznaniem się z nimi przez organy nadzorujące - stwierdził Palikot, w Radiu ZET. Sugeruje też, że zastępca prezesa PiS, mógł przekazywać te informacje służbom Rosji. - We wtorek będzie już trzecie posiedzenie Komisji do Służb Specjalnych poświęcone Macierewiczowi - powiedział. Według niego - "sprawa jest na tyle poważna, że konieczne będzie zwołanie komisji śledczej w tej sprawie".

Poseł Palikot podejrzewa prokuraturę o krycie Macierewicza. - Jest pytanie, dlaczego prokuratura kryje Antoniego Macierewicza? Palikotowi chodzi o to, że ludzie wskazani z nazwiska i imienia przez Antoniego Macierewicza w raporcie o WSI i donoszący na niego do prokuratury, otrzymują od sądu odszkodowania, mimo że prokuratorzy umarzali postępowanie. - Ta sprawa musi być wyjaśniona. To dotyczy milionów złotych odszkodowań - stwierdził w radiu polityk Twojego Ruchu.

Jednocześnie Palikot przypomniał, że Antoni Macierewicz 10 kwietnia 2010 roku, gdy dowiedział się o katastrofie samolotu prezydenckiego w Smoleńsku, natychmiast wyjechał z Rosji do kraju, zamiast udać się na miejsce katastrofy. - Facet, który zatruwa polskie życie oskarżeniami wobec prezydenta i premiera, w popłochu uciekał ze Smoleńska. Jaki portret psychologiczny się za tym kryje? Co trzeba mieć w sercu, żeby tak się bać, żeby uciekać, a nie zobaczyć zwłok najbliższych osób? – pytał poseł Palikot.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Antek Macierewicz to szkodnik i przede wszystkim szkodzi PiS-owi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby zastosować kryteria jakimi posługuje się sam Macierewicz, to można z całą stanowczością stwierdzić - tak, jest on rosyjskim agentem i mamy na to dowody :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego pierwszy śledczy katastrofy smoleńskiej nie był w Smoleńsku , nie oglądał wraku ? Czyżby zdobywał wiedzę innymi kanałami ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Parę dni temu stwierdziłem, że to interesujący trop. W końcu świadome jątrzenie i rozbudzanie podziałów w społeczeństwie własnego kraju nie służy temu krajowi na jakiejkolwiek płaszczyźnie.
Z takiej sytuacji chętnie korzystają państwa, a raczej koncerny tych państw, które poprzez osłabienie polskiej racji stanu upatrują szansę dla umacniania własnych pozycji.
Polska niejednokrotnie dała przykłady, że jest państwem, któremu trudno zaufać (choćby podział społeczeństwa, który miał wydźwięk ogólnoświatowy podczas obchodów Święta Niepodległości, szerzenie teorii spiskowych, podważanie autorytetu prezydenta RP poprzez politykierów, umacnianie się środowisk nacjonalistycznych itd, itd.)
Zjawiska polityczne końca XX i XXI w. bardzo silnie przekładają się na relacje gospodarcze, kontrakty i lokowanie obcego kapitału i inwestycje. Skutki takich relacji odczuły między innymi w swoim czasie firmy farmaceutyczne, producenci mebli i maszyn rolniczych eksportujących swoje wyroby do Federacji Rosyjskiej.
Polska z roku na rok przestaje być atrakcyjnym miejscem dla zagranicznych inwestorów. Nie chodzi tutaj wyłącznie o koszty produkcji ale również o niestabilną sytuację polityczną, światopoglądową jak również niejasne strefy wpływów byłych agentów, wysokich urzędników socjalistycznej Polski oraz kleru.
Wewnętrzne niepokoje i podziały tylko pogłębiają stan odrzucenia.
Po czyjej zatem stronie tak na prawdę stoi Macierewicz? Polskiej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Macierewicz jest bez wątpienia agentem własnego rozumu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.