Facebook Google+ Twitter

Czy Madzia z Sosnowca i Szymonek z Będzina musieli umrzeć? O nieodpowiedzialności rodziców

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-06-27 20:37

O sprawie śmierci Madzi z Sosnowca i Szymonka z Będzina oraz nieodpowiedzialności rodziców.

Zwykle narodzinom dziecka towarzyszy radość. Nierzadko jednak miesza się ona ze strachem, z obawami. Zwłaszcza gdy rodzicami zostają osoby młode, niedoświadczone, pochodzące ze środowisk patologicznych, a tym samym nie mające wsparcia ze strony rodziny. Nie jest także tajemnicą to, że ciąże wielu młodych dziewcząt są przypadkowe.

Co począć w takiej sytuacji? Jakie rozwiązanie byłoby najlepsze? Każda kobieta po upływie sześciu tygodni od urodzenia dziecka może wyrazić zgodę na przysposobienie dziecka. Niektórzy uważają taki czyn za haniebny, a ja jestem zdania, że decyzja o oddaniu dziecka do adopcji w sytuacji, w której biologiczni rodzice nie są w stanie zapewnić dziecku odpowiednich warunków jest właściwą decyzją. Mało powiedziane, że właściwą. Myślę, że podjęcie decyzji o oddaniu własnego dziecka do adopcji wymaga dużej odwagi. Przecież kobieta nosiła dziecko pod sercem przez dziewięć miesięcy. Przeważnie w każdej matce przez ten czas rodzi się instynkt macierzyński, więc gdy okoliczności nie pozwalają na wychowywanie dziecka, ciężko jest jej pogodzić się z myślą o oddaniu go w obce ręce, co spowoduje zapewne, że nigdy więcej nie zobaczy swojego dziecka. Ponadto biologiczna matka może obawiać się potępienia ze strony otoczenia, bo jak wiemy w świadomości większości ludzi funkcjonuje obraz "matki polki" czyli kobiety, która w całości poświęca się dziecku, rezygnując dla niego z własnych ambicji, planów, marzeń.

Ale przecież decyzja matki biologicznej o zrzeknięciu się praw rodzicielskich może mieć zupełnie inne podłoże. Np. młoda dziewczyna może być na tyle dojrzała i odpowiedzialna, że zdaje sobie sprawę z tego, że sama nie da rady odpowiednio wychować swojego dziecka. Może być świadoma tego, że rodzina adopcyjna zapewni dziecku lepsze warunki do wzrostu i rozwoju. Niestety, jak pokazuje dzisiejszy świat zdarzają się przypadki kobiet, które wykazują się skrajną nieodpowiedzialnością.
(Katarzyna Taras)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.