Facebook Google+ Twitter

Czy Magnificat fundacji Pro Omnibus podbije Wrocław?

Współautorzy: Marta Wróbel

W niedzielę 13 kwietnia w Kościele Garnizonowym we Wrocławiu będzie można posłuchać niepełnosprawnej, ale bardzo utalentowanej młodzieży. Podopieczni Fundacji Pro Omnibus z Ciechocinka zaprezentują koncert pt. "Magnificat".

Koncert "Magnificat". / Fot. M. WróbelKoncert "Magnificat" miał swoją premierę w Ciechocinku w czwartek 27 marca podczas obchodów nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta Ciechocinka Biskupowi Wiesławowi Meringowi i Jego Piątej Rocznicy ogłoszenia go Ordynariuszem Włocławskim. Wiadomości24.pl również były na tym koncercie.
Fotogaleria z koncertu w Ciechocinku;
Relacja z koncertu w Ciechocinku;
Zapowiedź koncertu w Ciechocinku.

Koncert "Magnificat" jest wyjątkowy ze względu na swoją musicalową formułę. Przeplatany jest wierszami młodej poetki Renata Galik - jednej z podopiecznych fundacji Pro Omnibus. W wypowiedzi dla regionalnego radia prezes fundacji Mirosław Satora podkreśla, że fundacja stara się rozwinąć talenty podopiecznych, utwierdzić w przekonaniu, że muzyka, piosenka to jest, coś, co w wydaniu tych wspaniałych młodych ludzi może być sensem życia, drogą do samodzielności w życiu.

Podczas koncertu będzie można posłuchać takich utworów, jak: "Ave Maria", "Memory" z musicalu "Cat", "Nie żegnaj mnie Argentyno", "W pewien piękny wieczór" i inne. Wykonywane będą utwory z kręgu muzyki poważnej i piosenki rozrywkowe, zarówno po polsku, jak i po angielsku. Z wykonawcą zagra Orkiestra Symfoniczna im. Johanna Straussa pod dyrekcją Marka Czekały z gościnnym udziałem Piotra Salabera. W niektórych utworach pojawi się także chór ze Słubic.

Koncert "Magnificat". / Fot. M. Wróbel- Oni się źle czują, gdy mówimy o tym, że coś im dolega, że to są osoby niewidome, że to są osoby na wózkach, z dysfunkcjami ruchu - podkreśla prezes fundacji Pro Omnibus. - My traktujemy się wzajemnie jako pełnosprawni i czasami - my pełnosprawni - czujemy się bardziej niepełnosprawni od tych młodych ludzi.

Fundacja Pro Omnibus


Pełna nazwa fundacji to "Fundacja Inicjatyw na Rzecz Niepełnosprawnych Pro Omnibus". Fundacja powstała z inicjatywy Barbary Matwiej i Mirosława Satory. Jej głównym celem jest prezentowanie talentów niepełnosprawnej, śpiewającej młodzieży. Jest to organizacja non profit i nie może biletować organizowanych przez siebie przedsięwzięć. Fundacja jest organizatorem Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej – o randze międzynarodowej. Znanego również jako "Ciechocińskie Impresje Artystyczne".

Kolejny koncert "Magnificat" - 27 kwietnia w kościele św. Maksymiliana w Pabianicach. Koncerty te mają charakter otwarty, a więc ogólnie dostępny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo ciekawa publikacja i zarazem moje sentymentalne wspomnienia z sanatorium w Ciechocinku, gdzie często bywałem...Dziękuje autorce!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.