Facebook Google+ Twitter

Czy Marek Dochnal był szpiegiem?

Markowi Dochnalowi, nasłynniejszemu polskiemu lobbyście został zwrócony paszport. Odebrała go krakowska prokuratura w obawie, że może uciec z Polski. Przeciwko Dochnalowi toczy się proces w pabianickim sądzie. Dochnalowi zarzuca się m. in. pranie brudnych pieniędzy.

Krakowska prokuratura i Agencja Bezpieczeństwa Wewnetrznego sprawdzają już ponad dwa lata, czy przedsiębiorca był szpiegiem. Jest to drugie podejrzenie wobec Dochnala, które bada prokuratura w Krakowie.

''Z posiadanych materiałów wynika, że od roku 1980 i w latach kolejnych, w szczególności w Krakowie, mogło dochodzić ze strony Marka Dochnala do działań polegających udzielaniu pracownikom obcego wywiadu szeregu informacji" - uznała krakowska prokuratura. Śledztwo w tej sprawie zostało przekazane do zbadania śledczym z Krakowa.

Ci oficjalnie potwierdzają, że wraz z ABW prowadzą śledztwo z art. 130 par. 1 kodeksu karnego. Przepis mówi o tym, że osoba, która bierze udział w działalności obcego wywiadu przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze do 10 lat więzienia.


www.dziennik.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Jedna jaskółka nie czyni wiosny." (polskie)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.