Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

923 miejsce

Czy marihuana wpływa na poziom cukru we krwi?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-04-08 08:10

Kilka dni temu rząd, po burzliwych obradach, przyjął nową wersję ustawy antynarkotykowej. Wiele wokół niej szumu, ale do swobodnego popalania marihuany jeszcze nam daleko.

Policja nadal równie zawzięcie będzie ścigać za posiadanie, tak jak i za czasów poprzedniej ustawy, z tym, że zamiast sądu, to prokurator będzie decydował o naszej niewinności. Będzie mógł zdecydować czy znaleziona przy nas ilość szuszu miała zostać wykorzystywana na własny użytek, czy też zamierzaliśmy ją puścić w obieg. Jednak od czego będzie zależała jego decyzja? Od prokuratorskiego widzimisie? Ile to jest "na własny użytek"? Tego jak na razie nie wiadomo. Potrzebne jest jasne określenie ilości, jaką można posiadać bez konsekwencji prawnych. Na szczęście SLD już zgłosiło poprawkę do nowej ustawy, gdzie określone są dopuszczalne ilości posiadanych narkotyków. SLD, a raczej były minister zdrowia Marek Balicki, zgłosił również jeszcze jedną poprawkę, która ma na celu zaliczenie marihuany do grupy środków stosowanych w medycynie. I właśnie ta informacja najbardziej mnie zainteresowała, bo marihuana ma wiele ciekawych właściwości leczniczych, również jeśli chodzi o cukrzycę.

Japońscy naukowcy dowiedli, iż konopie wpływają na nasze receptory smaku obecne na języku, zmieniając smak potraw... na słodszy, zwiększając jeszcze bardziej ich predyspozycje do "słodzenia" nam życia :) Autorzy badań twierdzą, że komórki smakowe mogą być bardziej zaangażowane w regulacje apetytu niż dotąd sądziliśmy, a tym samym (wykorzystując m.in. konopie) możemy wpływać na proces skłaniający nas do jedzenia i przejadania się, i co za tym idzie, mogą wspomóc nas w walce z otyłością.

Jednak receptory smaku znajdują się również w jelitach i trzustce, gdzie wpływają między innymi na metabolizm, wchłanianie składników pokarmowych oraz wydzielanie insuliny! Jeśli konopie wpływałyby i na te receptory, to istnieją bardzo duże szanse na opracowanie na ich podstawie nowych leków do walki np. z cukrzycą.

Na podstawie własnych doświadczeń z zielonymi listkami, jak i informacji znalezionych w sieci, mam podstawy, aby twierdzić, iż marihuana rzeczywiście wpływa na receptory odpowiedzialne m.in. za wydzielanie insuliny. Poniżej przedstawiam amatorskie badanie osoby chorej na cukrzycę dotyczące wpływu konopi na poziom cukru.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

janusz zalech
  • janusz zalech
  • 06.04.2011 23:25

od dawna już sledze poczynania naszych polityków w sprawie zalegalizowania zielska ale brak tu siły przebicia .Zastanawia mnie czemu tak opornie to wszystko idzie ,często sobie jarałem i muszę powiedzieć że specjalnie mi to nie szkodziło natomiast po imprezach gdzie lał się alkohol na drugi dzień było ciężko .Do czego zmierzam osobiście jak i pewnie wiekszość tego nie szczęsnego narodu chciałbym już przestać się ukrywać legalnie sobie zajarać bo tak naprawde to alkohol sieje wieksze spustoszenie w organizmie człowieka jest się bardziej agresywnym a przedewszystkim mam już dość zapijaczonych ryjów pod sklepami opszczanymi klatkami schodowymi i mógł bym tu jeszcze przytaczać wiele innych przykładów ale każdy wie i widzi to całe bagno spowodowane chorobą jaką jest alkoholizm dlatego jestem pewien że zielsko mniej wyżądzi krzywdy ludziom a przy tym państwo by zarobiło no ale pewnie minie jeszcze kilkadziesiąt lat zanim tak się stanie .WIĘC BĘDĘ MUSIAŁ DALEJ JARAĆ TYLKO W WĄSKIM GRONIE ZNAJOMYCH I CZEKAĆ .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawe...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze że zaznaczyles ze to amatorskie badanie.W innym przypadku ten artykul bylby tendencyjny

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.