Facebook Google+ Twitter

Czy masoneria naprawdę rządzi światem?

Ostatnimi czasy zasypuje się nas ostrzeżeniami przed organizacjami, które w ukryciu tworzą rząd światowy. Masoni, iluminaci, templariusze - to tylko niektóre "wszechwładne" instytucje, znajdujące się na czarnej liście prawicowych pism.

Sonda

Jak oceniasz ruch masoński?

Gorącą dyskusję na temat największej i najsprawniej działającej organizacji - masonerii - rozpoczął arcybiskup Michalik, który w swoim liście wielkopostnym zawarł ostrzeżenie do wiernych. Według Jego Ekscelencji to właśnie masoni czyhają na dobro wspólne "bożych owieczek", zagrażając trwałości kościoła katolickiego.

Jednak czy istnieje na świecie jakakolwiek organizacja, która mogłaby realnie zagrozić potędze Kościoła? Czy jest nią właśnie masoneria oraz na czym polega działalność tego ruchu?

Masoneria (inaczej wolnomularstwo) to międzynarodowy ruch etyczny, mający na celu samodoskonalenie swoich członków (tzw. braci) poprzez dialog i kontemplacje na tematy duchowe. Co najważniejsze, masoni wyrzekają się rozmów na tematy mogące poróżnić braci, m.in. na tematy religii czy polityki. Jak w takim razie wolnomularze zagrażają kościołowi skoro ich reguły zabraniają nawet o nim wspominać?

Ponadto masoni są organizacją zdecentralizowaną, nurtem, który dzieli się na loże i obediencje tylko i wyłącznie według rodzaju obrzędów oraz terytorium działania. Nie posiadają swoistego centrum, z którego mogliby "konszachtować, knuć i rządzić światem". Czego zatem boi się Kościół?

Topór wojenny zakopany został jeszcze w XVIII w, kiedy to masoni byli czynnymi uczestnikami ruchu oświeceniowego. Propagowali pokój, racjonalne sposoby myślenia oraz wolność, sami skrzętnie ukrywając swoje tajemnice.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Sławek
  • Sławek
  • 14.03.2012 15:13

To sobie przeczytajcie jest to w internecie i to prawda. Jesteśmy stale karmieni opiniami, na co dzień atakowani informacjami i propagandą, fałszywymi wiadomościami i kłamstwami. Życie pędzi jak szalone, w ciągłym strachu np. przed utratą pracy, kryzysem, zapewnieniem bytu rodzinie. Nasze życie jest stale zagrożone, przynajmniej tak nam się wydaje. Co powoduje tyle strachu i niepewności w naszym życiu?

Poczucie strachu i terroru jest rozpowszechnianie za pośrednictwem mediów, będących w posiadaniu Iluminatów. Celem chaosu wywoływanego przez Elity Władzy jest od wieków - stworzenie New World Order (Nowego Porządku Świata), czyli ni mniej ni więcej ostateczne i całkowite przejęcie władzy nad światem, ludźmi oraz bogactwami naturalnymi Ziemi. Ponieważ rządzenie i sterowanie ludźmi oraz pieniądze są dla Iluminatów prawdziwą religią, dla której osiągnięcia wykorzystują wszelkie dostępne im narzędzia.Jest to bardzo stary plan, ci sami potomkowie więzów krwi, Iluminaci, działają od tysiącleci. Nie próbuję przekonać Ciebie, że znam całą prawdę albo wszystkie plany Iluminatów, ale jestem przekonany, że program kontroli całego świata i stworzenie Jednego Światowego Rządu, jest bardzo starym celem dla tych ludzi, który obecnie realizuje się na naszych oczach. Widzą nas jako obywateli gorszej klasy do tego stopnia, że nie obchodzi ich czy żyjemy, czy mamy umrzeć - najważniejsza dla nich jest esencja władzy nad życiem naszym i światem materialnym. W przyszłości chcą stworzyć globalne społeczeństwo, w którym będziemy nie więcej niż niewolnikami finansowymi, których mogą traktować jak chcą i zabić kiedykolwiek zechcą.

Iluminaci (The Illuminati) to bardzo tajemniczą grupą okultystycznych praktyków, którzy istnieją od tysięcy lat pod różnymi nazwami tajnych organizacji, a korzystają z żydowskiej kabały i starodawnej wiedzy, jako sposobu do podporządkowania sobie reszty społeczeństwa. Nie są to młodzi klubowicze lub grupa bogatych starców, która próbuje uzyskać ekscytację w życiu, to coś znacznie większego i bardzo groźnego. Jest to wyjątkowo dobrze zorganizowana organizacja składająca się z ludzi bardzo wpływowych. Ci ludzie są Super zamożni i stoją ponad prawem od wieków. Wielu z nich nawet nie pojawić się na liście najbogatszych ludzi na świecie - są ukrytymi szarymi eminencjami pomagającymi za sznurki władzy. Łączy ich jedno: władza, pieniądze i kontrola.

Obecnie mamy do czynienie z procesem mającym na celu zmniejszenie populacji świata. Dlaczego? W celu ratowania samej Ziemi i jej bogactw oraz łatwiejszego utrzymania. Bądź świadomy tego, co dzieje się wokół Ciebie, pytaj o przyczyny tego zamieszania. Obecnie nasze myśli są kontrolowane, jesteśmy oszukiwani i staliśmy się niewolnikami dla tych super - bogatych rodzin poprzez kredyty, większość z nas nawet tego nie zauważa, a gdy już coś usłyszy nazywa to teorią spiskową, ale w przyszłości będąc w ich rękach .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sławek
  • Sławek
  • 14.03.2012 14:57

Masoneria dąży do zniszczenia Kościoła Katolickiego z prostego względu nienawidzą Boga i wszystkiego co dobre i święte do tego potajemnie czczą szatana .

Komentarz został ukrytyrozwiń
konio
  • konio
  • 14.03.2012 07:53

A ilu masonów jest w samym kościele?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jarek
  • Jarek
  • 13.03.2012 19:21

Świetny tekst. Od lat interesuję się wolnomularstwem i przyznam, że spośród wielu tego typu materiałów, jakie dotychczas przeczytałem, ten jest jednym z najlepszych. Brakuje mi jedynie zwrócenia uwagi na faktyczny stosunek masonerii do kościoła, a raczej kościołów, polegający nie na wrogości lecz dążeniu do oddzielenia ich od państw oraz do równego traktowania obywateli bez względu na ich wyznanie i poglądy. Może autor "pociągnie" temat i odniesie się do "antypolskości" masonów, choćby na przykładach gen. H. Dąbrowskiego i Rydza-Śmigłego, prezydenta G. Narutowicza i wielu wielu innych wielkich rodaków. A jakby tak jeszcze dotknąć kwestii postaw, w oparciu np. o Radziwiłłowicza i Korczaka... Tak wiele jeszcze trzeba, by otworzyć oczy rodaków tak rozmiłowanych w spiskowych teoriach i intelektualnych protezach. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kościół katolicki żeby mógł się odradzać, musi poszukać sobie wrogów! Religia walcząca ma zawsze tendencje do odradzania się. Teza o nieomylności jednej osoby jest fundamentem. Reszta?! Pokornie słuchać! Co zaś tyczy się organizacji w ukryciu, to nie wymieniałbym Masonów.
Prawdziwym zagrożeniem dla świata jest organizacja, której członkowie mają na klapach marynarki znaczek z podobizną GEI, czyli Matki Ziemi. Ostatnio pochowali znaczki pod spód marynarki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.