Facebook Google+ Twitter

Czy masz już swojego native'a?

Internet to skarbnica wiedzy i śmieci – obydwie te rzeczy znajdziemy w nim w nieprzebranych ilościach. Ale Internet to przede wszystkim ludzie, a wśród nich i tacy, którzy zawierając znajomości, uczą się języka obcego.

Dzięki Internetowi możemy rozmawiać z ludźmi z każdej części świata i w niemal dowolnym języku. / Fot. NASAMarzena kończy właśnie pisać licencjat z języka hiszpańskiego. Jak sama mówi, rozmowy internetowe z native’ami pomogły jej oswoić się z prawdziwym językiem i przygotowały do pierwszej eskapady w tamte rejony.

- Rozmawiamy kilka razy w tygodniu, jednak ostatnio ze względu na goniące mnie na uczelni terminy nie mam czasu – ale i to omawiam ze swoimi znajomymi (m.in. Carlosem i José). Zdarzało się, że pomagali mi w niektórych pracach domowych. - mówi Marzena.

- To naprawdę cenne, jeśli w czasie tłumaczenia tekstu związanego z kulturą mogę zapytać Hiszpana z krwi i kości, jakiego słowa najlepiej użyć, albo jaki kontekst w danej sytuacji byłby najwłaściwszy. Stwierdzę może nieco banalnie, że to, co pokazują nam prowadzący zajęcia to tylko ułamek prawdy – resztę trzeba poznawać na własną rękę, a zaprzyjaźniony native to dobry początek. - dodaje.

Marzena nie ukrywa, że ma nadzieję spotkać tych ludzi wkrótce na żywo – jeden poznany przez nią użytkownik to miłośnik historii – szczególnie, jak się okazało polskiej!
- Z Jose wymieniamy się uwagami, żartujemy, wspólnie uczymy: poprawiam jego błędy w wymowie podstawowych polskich zwrotów – ostatnio nawet nagraliśmy kilka takich prostych rozmów, żeby mógł sam się uczyć polskiego przed przyjazdem do Krakowa.

Carlos to drugi chłopak, z którym Marzena utrzymuje kontakty internetowe: - On jest moim specjalistą w nieco bardziej skomplikowanych sprawach tłumaczeniowych. Jak zwykle okazuje się, że w Polsce na studiach człowiek zmaga się z ogromem materiału, którego potem nawet rodowici Hiszpanie nie rozumieją! Ale próbujemy na spółkę wybrnąć z tłumaczeniowych zawiłości naszych języków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.