Facebook Google+ Twitter

Czy "Matka Polka" przestanie leczyć?

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-07-25 10:55

Być może jeszcze w tym tygodniu izby przyjęć w 'Matce Polce' w Łodzi zostaną zamknięte.

Być może jeszcze w tym tygodniu izby przyjęć w "Matce Polce" zostaną zamknięte. / Fot. Express IlustrowanyDyrekcja szpitala ICZMP chce wstrzymać przyjmowanie pacjentów na oddziały pediatryczny i ginekologiczno-położniczy. Brakuje bowiem pieniędzy na leczenie pacjentów. Placówka ma 130 mln długu, a od połowy czerwca nie dostaje pieniędzy z NFZ na leczenie chorych, bo strajkujący lekarze nie wypełniają potrzebnej dokumentacji.

– Dyrekcja poinformowała nas, że prawdopodobnie od środy izby przyjęć pediatryczna i położnicza zostaną zamknięte – mówi dr Marek Nadolski, rzecznik lekarzy protestujących w "Matce Polce". – W środę nie – uściśla prof. Przemysław Oszukowski, dyrektor Instytutu CZMP. – Jeśli jednak strajk potrwa dłużej, nie da się leczyć pacjentów bez pieniędzy.

Zdaniem dyrektora, w trwających nadal negocjacjach ze strajkującymi lekarzami jest wola porozumienia i kiedyś protest musi się skończyć. Wiadomo już, że szpital nie dostanie dodatkowych pieniędzy z NFZ. – Nie mamy prawnych możliwości, aby je przekazać – twierdzi Beata Aszkielaniec z biura prasowego NFZ w Łodzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.