Facebook Google+ Twitter

Czy matura to bzdura?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-04-08 10:21

Uczniowie zapisują się na korepetycje znacznie chętniej, niż jeszcze kilka lat temu. Kiedyś na prywatne lekcje uczęszczali głównie uczniowie, którzy musieli nadrabiać zaległości w szkole. Teraz wśród młodzieży panuje moda na "korki".

Kiedy zacząć uczyć się do matury

Uczniowie zaczynają się interesować korepetycjami po pierwszej próbnej maturze, która odbywa się w listopadzie – powiedziała Ania, nauczycielka języka niemieckiego z Olsztyna. – Otrzymują wyniki, które często nie są dla nich satysfakcjonujące i wtedy zaczyna się główkowanie, co dalej.

Potwierdzają to wyniki badania przeprowadzonego przez serwis http://www.e-korepetycje.net/. Z danych uzyskanych od nauczycieli wynika, że najwięcej uczniów (31%) zgłasza się na korepetycje 3 do 6 miesięcy przed maturą. Nieco mniej uczniów (26%) korzysta z dodatkowych zajęć cały rok, a 22% uczniów zabiera się za „poważną” naukę dopiero na 1 do 3 miesięcy przed egzaminem.


Gdzie szukać pomocy

Dodatkowa literatura, wspólne uczenie się i powtarzanie materiału – to tylko niektóre formy przygotowania do matury. Znacznie częściej jednak młodzi ludzie z trudniejszych dla siebie przedmiotów pobierają dodatkowe lekcje. Zdaniem Marcina Gryszko, właściciela serwisu e-korepetycje.net, prywatne zajęcia to dziś najchętniej wybierana forma dodatkowego przygotowania ucznia do matury.

- Przyszli maturzyści i ich rodzice wychodzą dziś z założenia, że korepetycje to jedyna słuszna droga do osiągnięcia dobrego wyniku na maturze i dlatego na kilka miesięcy przed egzaminem zapisują dziecko na dodatkowe zajęcia – powiedział Marcin Gryszko.

Szkoła to za mało?

Skąd w ogóle pomysł na korepetycje, skoro to zadaniem szkoły jest przygotować ucznia do egzaminu? Nauczyciele, z którymi udało nam się porozmawiać twierdzą, że liczne klasy i napięty program nauczania nie pozwalają na co trudniejszych tematach zatrzymać się dłużej, aby uczniowie mogli przyswoić nową wiedzę. Przez co skazuje się dzieci na samodzielne douczanie i gonienie nieraz za materiałem, aby młody człowiek był na bieżąco.

- Wiem, że nie jest to dobre, ale często nie ma innego wyjścia. Nauczyciele muszą dbać o to, aby cały program został zrealizowany i klasa go przyswoiła, nie mamy warunków do tego, aby podczas lekcji pracować z każdym uczniem indywidualnie – powiedziała Kamila, nauczycielka matematyki.

Do kogo wysłać dziecko

Rodzice przyszłych maturzystów od lat mają ten sam problem. Kto najlepiej przygotuje moje dziecko do matury.

Każdy, kto choć raz korzystał z jakichś usług wie, że najlepszą formą pozyskania dobrego fachowca jest polecenie. Jeśli rodzic lub uczeń wie, że dany korepetytor z powodzeniem przygotowywał do matury jego starsze rodzeństwo albo kolegów, spokojnie może mu zaufać. Jeśli jednak nie ma nikogo takiego, wtedy pozostaje zdać się na opinie innych uczniów, które zamieszczają oni w serwisach z ogłoszeniami.


Serwis http://www.e-korepetycje.net/ to lider wśród serwisów z ogłoszeniami korepetycji, który wszedł na rynek w 2006 r.. Od lat dostarcza wyniki badań dotyczących przygotowań uczniów do egzaminów, trudności w nauce oraz cen za korepetycje.


Więcej informacji:
Infeo Marcin Marek Gryszko
Tel.: 89 543 00 74
biuro@infeo.pl
(Marcin Gryszko)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.