Facebook Google+ Twitter

Czy medycyna pokona w końcu raka?

Jak ogłosił "The New York Times" ameryakńscy naukowcy odnieśli sukces w walce z rakiem.

fot. Mikołaj Suchan, Dziennik ZachodniEksperyment, który odniósł skutek

Amerykańscy naukowcy posługując się terapią genową wyleczyli dwie chore osoby na czerniaka, złośliwy nowotwór skóry. Terapia polega na przenoszeniu genów niszczących guza do leukocytów osób chorych. Gen ma za zadanie naprawę lub nadanie chorej komórce nowych właściwości. Jak informuje NYT terapia ta w dwóch przypadkach odniosła całkowity sukces. Osoby chore wyzdrowiały całkowicie. Czy to przełom? Pomimo tak dużego sukcesu Amerykanie zapowiadają, ze prace będą trwać nadal, a ten sukces będzie tylko bodźcem napędowym.

Jednak nie jest jeszcze tak pięknie. Naukowcy apelują o rozwagę i cierpliwość. Terapia mimo iż jest wielki sukcesem to odniosła skutek "tylko" w przypadku dwóch spośród 17 osób.

Optymistyczne nastawienie specjalistów

Choć naukowcy pracujący nad usprawnieniem terapii genowej mają świadomość, że czeka ich jeszcze wiele pracy to są optymistycznie nastawieni. Twierdzą, że jak tylko dostaną zgodę na kolejną serię eksperymentów poprawią jeszcze tą metodę i stanie się ona jeszcze skuteczniejsza i będzie mogła ocalić życie jeszcze większej ilości chorych osób. Dla chorych na raka skóry otworzyła się więc – według gazety – nowa szansa, dana im została nadzieja, której tak długo szukali. Nam pozostaje tylko trzymać kciuki i wierzyć w to, ze w końcu medycyna pokona nowotwory i zmniejszy się umieralność na całym świecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.