Facebook Google+ Twitter

Czy mężczyźni naprawdę wolą blondynki?

Na to i inne pytania odpowiada biolog Jena Pincott w swoim poradniku, którego podtytuł brzmi: "Ciało, zachowanie, mózg - podstawy seksu, miłości i atrakcyjności".

Okładka / Fot. Wydawnictwo RebisPodobno mężczyźni wolą blondynki, podobają im się bardziej niż brunetki, szatynki czy rude. Ten kolor włosów jest dla nich bardziej atrakcyjny, bez względu na to, czy jest naturalny czy farbowany. Czy rzeczywiście tak jest, postanowiła zbadać Jena Pincott.

"Czy mężczyźni naprawdę wolą blondynki" to poradnik mający na celu zbadanie atrakcyjności kobiet - nie tylko ze względu na kolor włosów, jak sugerowałby tytuł. O czym jeszcze jest ta książka, podpowiedzi należy szukać w podtytule: "Ciało, zachowanie, mózg - podstawy seksu, miłości i atrakcyjności".

We wstępie możemy przeczytać, że książka "Czy mężczyźni naprawdę wolą blondynki?" zajmuje się ukrytymi aspektami miłości, seksu i pożądania. (...) W celu uzyskania odpowiedzi przeszukałam setki opublikowanych w czasopismach recenzowanych wyników badań z takich dziedzin, jak biologia, psychologia ewolucyjna, antropologia, neurobiologia, endokrynologia i inne. Jena Pincott uważa, że wiele pozornie dziwnych zjawisk lub podświadomych zachowań ze sfery naszego życia miłosnego ma uzasadnienie naukowe. Ale czy można wytłumaczyć wszystko naukowo? Miejscami przypomina to trochę instrukcję obsługi drugiego człowieka. Jeśli postąpisz w taki sposób, to wtedy będzie tak. Nasze życie przedstawione jest niezwykle technicznie, a człowiek traktowany jest przedmiotowo.

Książka została podzielona na następujące rozdziały: Przede wszystkim twarz, Podążając za nosem, Brzmienie głosu, Ponętne elementy, On, ona i hormony, Znaki i sygnały, Seks i uwodzenie, Co nas pociąga, Miłość w mózgu. Autorka wyjaśnia w nim m.in. dlaczego niebieskoocy mężczyźni wybierają niebieskookie dziewczyny? Co mówią o tobie perfumy, których używasz? Dlaczego mężczyźni o niskim głosie mogliby mieć więcej dzieci? Czy wysocy mężczyźni mają ładniejsze partnerki? Czego można się dowiedzieć na podstawie stosunku długości palca wskazującego do serdecznego? Co sprawia, że uśmiech się podoba? Czy romantyczny film może stworzyć miłosny nastrój? Dlaczego humor działa podniecająco? Czy ludzie są z natury monogamiczni?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

Nie ważne jaki kolor włosów ma kobieta ...tylko jaką bieliznę nosi ...a może czy ma duże czy małe cycki ))))

Same panie przyznacie, że to uwłaczające dla kobiet te poradniki !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję. :) To miłe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i dlatego Panią szanuję. Istotne jest też że pisze Pani świetne recenzje. Pani materiały na "W24" przeczytałem wszystkie i wszystkie wg mnie są na 6-tkę! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja jestem naturalna. ;p

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najlepsze są niefarbowane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nic dodać, nic ująć Beato ;)) Zgadza się panie Ryszardzie. Dodałbym jeszcze, że nie kolor włosów decyduje, jakim ktoś jest człowiekiem. A to, że w obiegowych opiniach wciąż są bzdurne stereotypy... Cóż poradzić..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z Panem. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki. :) Ale czasu mu dużo nie poświęciłam. ;p Po prostu skserowałam fragmenty i rozwiesiłam na ścianie w moim pokoju. ;)))))
Jutro idę kupić brązową farbę do włosów. ;p

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja mam żonę tę samą od początku - brunetkę od już prawie 34 lat. Blondynki mnie "nie kręciły". Z pewnością nie kolor włosów jest najważniejszy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

I czasu i oczek szkoda :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.