Facebook Google+ Twitter

Czy Michał Tusk zdradzał OLT Express tajemnice gdańskiego lotniska?

Marcin Plichta, szef Amber Gold, zarzuca synowi premiera, że zdradzał jego liniom lotniczym OLT Express tajemnice handlowe lotniska, dla którego również pracował.

Solidarna Polska składa wniosek do Marszałek Sejmu o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu w związku z koniecznością uzyskania informacji rządu na temat działań wobec firm Amber Gold i OLT Express. / Fot. PAP/Radek PietruszkaTydzień temu Michał Tusk, zatrudniony od kwietnia w Porcie Lotniczym w Gdańsku przyznał, że równocześnie pracował dla OLT Express. Upadłe linie lotnicze należały do szefa Amber Gold - Marcina Plichty. Wczesniej młody Tusk pracował w trójmiejskim oddziale Gazety Wyborczej.

Syn premiera na gdańskim lotnisku pracuje jako specjalista ds. analiz ekonomicznych i marketingu. Dostaje za to miesięcznie 3,3 tys. zł. Jak donosi Gazeta Wyborcza w OLT był doradcą w zakresie analiz i PR, za co otrzymywał 5950 zł.

Szef Amber Gold zarzuca Michałowi Tuskowi m.in. przekawywanie OLT informacji dotyczących lotniska, czym mógł działać na jego szkodę. Poza tym w tygodniku "Wprost" pojawiają się zarzuty, że Tusk podczas pracy w "Gazecie" zajmował się działalnością z zakresu public relations na rzecz upadłych obecnie linii lotniczych.

W "Wyborczej" ukazała się rozmowa Krzysztofa Katki z Michałem Tuskiem.

Dziennikarz pyta, czy prawdziwe są zarzuty, jakoby Tusk miał przekazać OLT informacje o cenach za obsługę, jakie gdańskie lotnisko pobiera od konkuretna, czyli Wizz Air. Pada też pytanie, czy to prawda, że Tusk napisał do Marcina Plichty, że proponowaną siatkę miedzynarodową skorygował, biorąc pod uwage dane z lotniska, do których miał dostęp.

Michał Tusk mówi, że wysokość opłat za obsługę nie jest tajemnicą, ale informacją publiczną. Jeśli chodzi natomiast o dane z lotniska przyznał, że nie są one podawane do publicznej wiadomości, a jedynie wysyłane do innych przewoźników. Tłumaczy, że gdyby nie dotarły one do OLT, to przedsiębiorstwo byłoby dyskryminowane.

Marcin Plichta ujawił, że był zaskoczny, kiedy szef lotniska sugerował mu zatrudnienie Tuska. - Jak juz mówiłem, o pomoc w poszukiwaniuach kadry powstającego OLT Express prosiło m.in. Port Lotniczy w Gdańsku.
Stąd pytanie prezesa lotniska, z którym omawiałem sprawę mojej pracy dla portu, czy nie podjąbym sie współpracy z OLT w dziedzinie obsługi prasowej - tłumaczy Michał Tusk. I dodaje, że Plichta prawdopodobnie nie wiedział o jego rozmowach z dyrektorem OLT.

Michał Tusk nie uważa, że w jednoczesnej pracy na lotnisku i w OLT zaistniał konflikt interesów.

W dalszej części rozmowy dziennikarz zapytał czy to prawda co podaje "Wprost", że podczas pracy w "Gazecie" Tusk przeprowadził wywiad z dyrektorem OLT Express i sam napisał pytania i ułożył odpowiedzi do niego, a rozmowa ta ukazała się pod nazwiskiem innego autora.

Syn premiera przyznał, że ułożył tylko kilka pytań i że miały być one tylko propozycją. - Później przygotowałem propozycje odpowiedzi i wysłałem to do dyrektora Frankowskiego - dodaje. Ostatecznym autorem tekstu jednak - jego zdaniem - był podpisany dziennikarz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

chech
  • chech
  • 16.08.2012 09:04

Tak Pani Mario od 6 lat rządzi mniejsze zło, a co gorsza brak lepszego wyboru.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakub.Od 6 lat rządzi PO-PSL.Czy nauczyli cię bukwy odczytywać?coś słabo z tym.I to dziś idzie w świat informacja o tym że premier znika a syn w afery się wdał.I nie dziękuj tylko wreszcie daj znać komu trzeba żeby znalezli Pana Tuska i żeby to wyjaśnił oszukanym na tanich biletach,opłatach i wsadzonej kasie w Amber Gold.To się Polakom należy a szczególnie ich oszukanym wyborcom.Bo to wyborcy PO tak zaufali Tuskom.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jakub
  • Jakub
  • 13.08.2012 16:14

@ Tak jak wizerunek Polski zniszczyli Kaczyńscy - gorzej być nie może. Co pani zrobiła dla Polski z tej miłości ?Populizm pisowców jest wszechobecny . Dziękuję , pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakub.Jest to forum dla wszystkich.Ja kocham Polskę i dlatego leży mi na sercu jej dobry wizerunek.Nie pytam kim jesteś-choć się domyślam.Więc pisz na temat i nie uciekaj w głupotę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mirek.Wiem.Ale nasze wpisy świadczą o tym ze nie zgadzamy się na takie sytuacje jako Polacy kochający Polskę.I wstyd nam przed całym światem że TACY ludzie stoją u steru w Polsce.I czas żeby Pan Tusk się odnalazł i to wyjaśnił.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jakub
  • Jakub
  • 13.08.2012 15:59

Nie , nie jestem Polakiem , JESTEM żydem , Niemcem , Ruskiem , Arabem , gejem , feministką > kogo tam jeszcze nie lubicie ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
  • Mirek K
  • 13.08.2012 15:52

Pani Mario to płatny głupek ten Jakub; pisze z ruskiej ambasady. Jemu nie zależy na losie Polski. Ten sk..... jest opłacany, by ogłupiać!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakub.Jeśli jesteś Polakiem to też powinno ci zależeć aby Polska była krajem wiarygodnym i uczciwym.Żeby za granice naszego państwa nie wypływały informacje że syn premiera jest zamieszany w afery.A premier też mimo ze syn jest dorosły.I ostrzegając syna-powinien natychmiast odpowiednie służby skierować w kierunku firmy oszukującej ludzi.Premier jest dorosły-chyba i wiedział że opinia o działaniu syna-zepsuje jego wizerunek.Ale premier znikł,syn mówi że jest debilem a świat i UE zastanawiają się co TU się dzieje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jakub
  • Jakub
  • 13.08.2012 15:34

@ Pisz sobie Marysia pisz . Może ci ulży . Dostaniesz odpust zupełny .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakub.Modlę się za takich jak ty ale też za to aby wstając rano nie było kolejnej afery w mojej ukochanej Ojczyznie.Co do Pana Kaczyńskiego-wojna będzie ze złodziejami i oszustami którzy dziś okradają ludzi w świetle prawa które karze za pęczek pietruszki babcie na ulicach.Gdzie my żyjemy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.