Facebook Google+ Twitter

Czy Microsoft wyprodukuje własny telefon?

Ostatnie poczynania Microsoftu w zakresie produkcji własnego sprzętu komputerowego zaczęły spekulacje czy koncern zastosuje podobną strategię, z telefonami opierającymi się na systemie Windows Phone 8.

Sonda

Czy Microsoft powinen produkowac swój wasny sprzęt?

Windows Phone 8 - ekran startowy. / Fot. Microsoft CorporationW świecie techniki zawrzało, że takie przedsięwzięcie jest możliwe, a nawet zobaczyliśmy koncept takiego telefonu zrobiony przez jednego z fanów. Za chwilę także usłyszeliśmy, że sam Microsoft nie ma w planach produkcji własnego telefonu a w niedawnym wywiadzie starszy manager od marketingu, Greg Sullivan zaprzeczył jakimkolwiek pogłoskom na ten temat.

Bardzo szybka i stanowcza reakcja mogła mieć na celu pokazanie poparcia dla partnerów sprzętowych oraz uspokojenia sytuacji. Rozgoryczenie, jakie słyszeliśmy ze strony niektórych producentów po pokazie Microsoft Surface nie było może duże, ale Microsoft nie chcąc ryzykować, natychmiast zdementował plotkę o produkcji własnych telefonów. Jak zauważają niektórzy komentatorzy znający firmę, taką samą reakcję mieliśmy przed pokazem niesławnych już telefonów KIN. Microsoft także zaprzeczał, a w rezultacie pokazał własny sprzęt.

Czy Microsoft pójdzie za ciosem i pokaże swój własny telefon? Byłoby to możliwe gdyby nie ścisła współpraca z Nokią, która wyprodukowała całą linie telefonów Lumia i która to ma w planach nowe aparaty z WP8. Gdyby nie to, to Microsoft z pewnością zrobiłby to samo, co zrobił z tabletem, MS Surface. Po prostu wyprodukowałby swoje własne urządzenie, które byłoby wzorem dla smartfonów zaprojektowanych i wykonanych przez partnerów sprzętowych Microsoftu.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.