Facebook Google+ Twitter

Czy mieszkańcy Gdańska czują się na swoich osiedlach bezpiecznie?

Stan dróg i chodników, bezpieczeństwo, tereny zielone, organizacja ruchu kołowego – jak wynika z przeprowadzonej przez miasto ankiety, to główne problemy, z którymi borykają się mieszkańcy osiedli Strzyża i VII Dwór.

 / Fot. Dorota KwiatkowskaByło to już 37. spotkanie prezydenta Adamowicza i urzędników w ramach cyklu „Mój dom, moja dzielnica, moje miasto”, na które tłumie przybyli mieszkańcy wspomnianych osiedli. Na wstępie zaprezentowano im sondę telewizyjną, w której pytano zainteresowanych, jakie uwagi mają do miejsca swojego zamieszkania. Głosy były podzielone. Część ankietowanych twierdziła, że nie zamieniłaby swojego osiedla na żadne inne, bo tutaj czują się dobrze i komfortowo. Bardzo często chwalono bliski dostęp do komunikacji. Wśród zastrzeżeń najczęściej pojawiały się opinie, że nie jest wystarczająco czysto, bezpiecznie, a stan ulic i chodników pozostawia wiele do życzenia.

Następnie do zgromadzonych przemówił prezydent Adamowicz, który opowiedział pokrótce o inwestycjach realizowanych ze środków unijnych w całym mieście Gdańsku oraz tych, dotyczących osiedli Strzyża i VII Dwór, takich jak: Gdańska Szkoła Floretu, boisko przy IX Liceum Ogólnokształcącym, czy place zabaw. „Mamy świadomość waszych problemów i potrzeb, ale jak się realizuje duże projekty, to potem na mniejsze już nie starcza. Nie w takim stopniu i zakresie, jak byśmy chcieli” - przyznał prezydent. W dalszej części spotkania Adamowicz wręczył nagrody zasłużonym obywatelom osiedli. Otrzymali je: Izabela Czapska - opiekunka wolontariatu i popularyzatorka gdańskiego hospicjum, Elżbieta Bazan-Olczyk - nauczycielka języka polskiego, Bożena Skuza - przewodnicząca klubu seniora „Promyk”, a także Klub Przyjaciół Strzyży.

Po tym punkcie programu głos zabrali: Marcin Dawidowski z Wydziału Programów Rozwojowych oraz Krzysztof Rudziński, prezes Pomorskiej Kolei Metropolitarnej (PKM), którzy opowiedzieli o mającym ruszyć na wiosnę przyszłego roku projekcie, którego celem jest skomunikowane Gdańska z Gdynią, Kartuzami i Kościerzyną. Jeden z przystanków Pomorskiej Kolei Metropolitarnej ma znajdować się właśnie na Strzyża.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.