Facebook Google+ Twitter

Czy minister Barbara Blida musiała umrzeć?

Efektowne akcje organów bezpieczeństwa (zakucie w kajdanki ordynatora na oczach całej Polski) czy poranne najście na jednego z członków "grupy trzymającej władzę") mają pewien socjotechniczny sens. Mogą zastraszyć potencjalnych przestępców.

Nie zgadzam się z dzisiejszą wypowiedzią byłego premiera Leszka Millera w Radio Zet, iż funkcjonariusze ABW, CBŚ czy CBA, a zwłaszcza ci, którzy kierują tymi służbami, powinni się zastanowić, czy w przyszłości organizować swoje akcje w takim stylu, jak w wypadku rewizji w domu byłej minister Barbary Blidy, która popełniła samobójstwo w czasie przeszukania.Nz. okładka polonijnego miesięcznika POLONIA (Chicago, marzec 2006) / Fot. Okładka miesięcznika POLONIA, Chicago

To bardzo dobrze, iż cała Polska może być świadkiem skucia bezlitosnego ordynariusza, który przyjmował łapówki. Inną sprawą jest późniejsza konferencja prasowa polityków.

To bardzo dobrze, że aresztowana została także na oczach niemal całej Polski była minister Jakubowska.

To dobrze, że w Krakowie zatrzymano w świetle jupiterów innego działacza SLD, byłego wojewodę małopolskiego, pana Adamika.

Polska zajmuje jedno z czołowych miejsc na listach rankingowych najbardziej na świecie skorumpowanych państw. Tego typu rewizje, aresztowania powinny mieć już miejsce na początku lat 90. Dzisiaj nie tkwilibyśmy w tym bagnie przestępczym. W miejscowości w której mieszkam, pierwszy raz od 1989 r. aresztowano jedną z najbardziej wpływowych postaci - byłego senatora PSL Józefa S. Dlaczego S.? Przecież wszyscy wiedzą, kto to jest.

Używanie tego typu skrótów jest z jednej strony zabawne, z drugiej niesprawiedliwe. Przecież Józef S. jest osobą publiczną. Wszyscy i tak wiedzą, o kogo chodzi. Wspomnianego ordynariusza, skutego na oczach milionów, też znają ci, którzy mieli z nim do czynienia. Zatrzymanego dwa dni temu lekarza krakowskiego, który niedawno temu uratował skoczka narciarskiego po upadku, też wszyscy pamiętają z audycji telewizyjnych. Po co więc ta fikcja?

Do domów podejrzanych funkcjonariusze ABW, CBŚ, CBA powinni wkraczać wtedy, kiedy to jest uzasadnione, także o godzinie 3 w nocy. Tego typu ludzi, jak Pęczak, Jakubowska, senator Józef S. wspomniani ordynatorzy powinno aresztować się na oczach milionów, by inni, którzy chcą robić to samo, zaczęli się w końcu bać. Nikt nie powinien w Polsce czuć się bezkarny. Ci, którzy mają czyste sumienie, mogą spać spokojnie. O godzinie trzeciej nad ranem do domu może wejść najwyżej mąż, wracający z imprezy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

To dobrze, że ludzie nie decydują się już na przeszczepy!!! (Bo po co dawać komuś żyć?)
To dobrze, że upadla się człowieka przy aresztowaniu!!! (Można się z kogoś pośmiać)
To dobrze, że rewizje w prywatnych mieszkaniach pokazuje się w całej Polsce!!! (Na biedych nie trafia...)
I w ogóle jest po prostu super!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jaką listę lewicowców?
Naprawdę nie widzicie co się dzieje w tym kraju? W tym kraju panuje reżim i terror Kaczyńskich! To wszystko nie jest przypadkiem - zatrzymanie Czarzastego i to dziś. Tusk to najlepiej skomentował że to nie był przypadek że ten radykalizm ma już ofiary.

Komentarz został ukrytyrozwiń

pewnie media dzisiaj ogłosza listę lewicowców, którzy popełnili samobójstwa. Najwrażliwsi politycy sa na lewo? A może najbardziej zgrzyta im rozdźwięk pomiędzy ideologią a praktyką?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla nich nie liczy się czy zatrzymują kogoś niegoźnego czy nawet kobietę, ważne żeby było 30 antyterrorystów w kominiarkach, uzbrojonych po zęby i żeby to wszystko sfilmować, pokazać jaka to IVRP nie jest solidarna w TV, zrobić konferencję z Ziobrą i innymi "sprawiedliwymi" i zbić na tym kapitał.
Ważna jest tylko propaganda a nie człowiek.
Zniszczyć, opluć, osaczyć, zaszczuć, potraktować jak śmiecia to jest ich cel, cel w którym zbijają kapitał dosłownie po trupach.
Cel uświęca środki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Konkluzje raczej dobre (popieram ostre działania; masz rację, że już od 1989 powinni tak działać), choć brak odpowiedzi na tytułowe pytanie. I sprawa dot. chyba niepodawania danych osobowych? Senator, który się sprzeniewierzył narodowi, powinien dostać na biurko nagan z jednym pociskiem. Jak zdrajca. A jesli by nie skorzystał, to potraktowac jak zdrajcę. i pzrepadek majątku, a nie wdowa zostaje z milionami i kolejnym życiowym cwaniakiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.