Facebook Google+ Twitter

Czy minister Gowin wpadł na trop szajki handlującej zarodkami ?

Ostatnia wypowiedź ministra Gowina wskazuje, że jest on w posiadaniu szokującej wiedzy na temat handlu ludzkimi mrożonymi zarodkami. Uczestniczą w tym niemieckie placówki badawcze, prowadzące nielegalne eksperymenty. I minister o tym wie.

W świat została przekazana informacja polskiego ministra sprawiedliwości, że na terenie Niemiec, tamtejsi naukowcy dokonują eksperymentów na polskich embrionach, które są przez polskie placówki badawcze Niemcom sprzedawane. Według ministra Gowina, prawo nienieckie zakazuje jakichkolwiek eksperymentów na embrionach pochodzących od niemieckich obywateli, więc oni sobie obcoplemienne embriony kupują i eksperymentują do woli.

Minister Gowin już niejednokrotnie zaskakiwał swoimi ministerialnymi opiniami (np. że w nosie ma prawo, bo dla niego ważniejszy jest jego duch), które wywoływały poruszenie i zgorszenie wśród prawników i tej części polityków, która zdaje sobie sprawę, jakim szkodnikiem dla polskiego systemu prawnego jest obecny minister sprawiedliwości.

Tą aktualną wypowiedzią pan minister dał przykład swojej ignorancji prawniczej, albowiem pokazał kolejny raz, że nie ma pojęcia o tym, jakie procedury prawne w Polsce obowiązują, bo mając taką wiedzę winien spowodować natychmiastowe uruchomienie aparatu ścigania. A jeżeli minister sprawiedliwości nie jest ignorantem prawnym, to kolejny raz okazał swoją arogancję w stosunku do prawa, które – jak sam mawiał – ma w nosie.

Jednak rzecz w tym, że tym razem ta jego wypowiedź może wywołać międzynarodowy skandal, albowiem ma ona charakter pomówienia niemieckich ośrodków badawczych o popełnianie przestępstw, czyli łamania prawa niemieckiego i unijnego. Zgodnie z prawem obowiązującym w Niemczech, badania nad zarodkami mogą być prowadzone jedynie w przypadku powstałych przed 2007 rokiem, wszystkie inne, powstałe po tym okresie objęte są całkowita ochroną. Tak więc, jeżeli nawet polskie prawo na dzień dzisiejszy dopuszcza możliwość przenoszenia zarodków z jednej kliniki do innej, to absolutnie nikt nie może uzyskać prawa do sprzedaży tychże zarodków, nie tylko do Niemiec, ale i gdziekolwiek i komukolwiek.

Minister Gowin, który tak aktywnie zajmuje się tworzeniem prawa dot. zapładniania in vitro, widać nie ma pojęcia, że wszystkie zamrożone zarodki są przypisane do konkretnej osoby, która posiada specjalną dokumentację medyczną (coś w rodzaju certyfikatu) i bez wiedzy której nikt danymi zarodkami nie może dowolnie dysponować.

Strach pomyśleć, że taki ignorant decyduje o kształcie ustawy tak ważnej dla tysięcy par rodziców, których wielkim marzeniem jest posiadanie własnego dziecka, co niestety tylko w drodze zapłodnienia in vitro mogą zrealizować.

A wystarczyłoby, aby minister sprawiedliwości Gowin porozmawiał chwile z doradcą ministerstwa zdrowia prof. Waldemarem Kuczyńskim z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, który dziś na ten temat, bardzo merytorycznie w TVN24 się wypowiadał.

Ale minister Gowin w tych sprawach woli słuchać ducha bożego i jego ziemskich urzędników.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: in vitro


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Z Onet.pl - 23.04.2013 r.:
"(...) Cała afera wybuchła po słowach ministra na antenie TVN24: "Możemy z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że na embrionach dokonuje się rozmaitych eksperymentów naukowych, z reguły prowadzących do uśmiercenia tych embrionów".

"W Niemczech nie wolno przeprowadzać eksperymentów naukowych na embrionach, ale na embrionach niemieckich. Natomiast naukowcy niemieccy »importują« embriony z innych krajów, prawdopodobnie także z Polski i na nich przeprowadzają eksperymenty" – mówił.

Ambasada Niemiec już zażądała od ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina szczegółów dotyczących jego wypowiedzi, jakoby niemieccy naukowcy eksperymentowali na polskich zarodkach.

Wypowiedź ministra sprawiedliwości była reakcją na doniesienie do poznańskiej prokuratury, z którego wynika, że w prywatnej klinice okulistycznej w Poznaniu znaleziono pojemnik służący do przechowywania zarodków.

(jgowin.pl/PAP/IAR, KK;RZ)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.