Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12619 miejsce

Czy Młodzież Wszechpolska przeciwstawi się paradzie równości?

W lipcu 2010 w Warszawie odbędzie się EuroPride - europejska parada równości. Do stolicy zjedzie nawet 20 tys. przedstawicieli mniejszości seksulanych. Członkowie organizacji prawicowych nie będą się im biernie przyglądać.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Radek Pietruszka/PAP17 lipca przyszłego roku ulicami stolicy w obronie praw środowisk LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i osób transgenderowych) może przejść nawet 20 tys. osób z całej Europy. Jednak marsz będzie tylko jednym z elementów festiwalu.

Warszawa na siedem dni stanie się centrum kształtowania postaw tolerancji i przełamywania uprzedzeń wobec mniejszości seksualnych. Będzie areną kształtowania pozytywnej tożsamości środowisk LGBT i integracji społecznej.

Organizator, Fundacja Równości, chce by pod hasłami: równośc, wolność, tolerancja łączyły się wydarzenia ze świata teatru, filmu, nauki i sportu. Wszyscy uczestnicy EuroPride będą mogli wziąć udział w koncertach, wystawach, konferencjach politycznych i naukowych. A wszystko po to, by pokazać, że walka z homofobią jest możliwa.

- Festiwal jest próbą stworzenia widocznej społeczności mniejszości seksualnych - mówi Tomasz Bączkowski, prezes Fundacji Równość. - Mogę zapewnić, że będą na nim gościć gwiazdy z zagranicy.

Parada od 18 lat organizowana jest z okazji Christopher Street Day. Jest to święto upamiętniające pierwsze publiczne wystąpienia przciwko dyskryminacji mniejszości seksualnych na Christopher Street w Nowym Jorku. Zamieszki te zapoczątkowały światowy ruch obrony środowisk LGBT. Od 1991 roku Europejskie Stowarzyszenie Organizatorów Parad wybiera miasto, które będzie gospodarzem imprezy. W tym roku był to Sztokholm, w zeszłym Zurych, a w 2011 będzie to Rzym. Ubieganie się o możliwość przewodniczenia EuroPride przypomina walkę o organizację olimpiady - w 2013 roku gospodarzem imprezy chce być aż 5 miast. W tym roku Warszawa wygrała z Belfastem, parada pierwszy raz odbędzie się w Europie Wschodniej. Jest to wielka szansa na promocję miasta w świecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 03.10.2009 16:11

Ciekawy tok myślenia.
Zrobią kontrmanifestację, bo to robi wrażenie ( będą tłumy, nieważne jakie)
.
Jakby zrobili swoją to byłoby ich pięciu na krzyż...haha wszechpolacy..żenada im wstyd...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na szczęście teraz, kiedy Lech jest 'prezydentem' całego kraju, może mniej zaszkodzić paradzie, niż wówczas, gdy był szefem ratusza. Przynajmniej tyle z tego dobrego;))

A sama idea... na pewno sama idea - promować określony styl życia poprzez zabawę, rozruszać ulice drętwej stolicy... pomysł znakomity. Nie wiem tylko, czy przypadkiem siła rzecz 'krzykliwość' takiej imprezy, pewnie tez sporo akcentów erotycznych, nie zrazi wielu ludzi doi tej idei. Równość chyba lepiej promować spokojna, długotrwałą edukacją, może ciszej, ale skuteczniej.

+5 dla Autorki za przypomnienie tematu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.