105348 miejsce

Czy Mogielanka pójdzie za ciosem?

Piłkarze Mogielanki Mogielnica w miniony weekend odprawili z kwitkiem Centrum Radom, wygrywając aż 4:1. W piątek będą chcieli znów odnieść zwycięstwo, kiedy to zmierzą się z GKS-em Belsk Duży.

Podopieczni trenera Arkadiusza Skoniecznego są na fali. Do tej pory w rundzie wiosennej sezonu 2011/2012 wygrali wszystkie swoje mecze. Najpierw z Orłem Gielniów 3:1, później GKS-em Jedlińsk 3:2, aż wreszcie z Centrum Radom 4:1. To mówi samo za siebie jak silni są mogielniczanie. Najważniejsze trzy punkty z tych dotychczasowych pojedynków zgarnęli w miniony weekend, kiedy to ograli przed własną publicznością Centrum.

Już w 5 minucie meczu podopieczni trenera Marcina Górnika skierowali piłkę do własnej bramki. Zdołali jednak wyrównać w 13 minucie za sprawą niezawodnego napastnika, Roberta Rogali. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:1, gdyż na listę strzelców wpisał się znakomicie grający pomocnik, Marcin Skorupski. Po przerwie Mogielanka dołożyła jeszcze dwa trafienia autorstwa napastnika Mateusz Pawłowskiego, oraz ponownie Skorupskiego. „Centralni” nie mieli nic do powiedzenia, aczkolwiek w trakcie pojedynku kilkakrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Dominika Strulaka. Podopieczni Skoniecznego odnieśli bardzo ważne i cenne, a co najważniejsze zasłużone zwycięstwo.

Już w najbliższy piątek mogielniczanie zmierzą się na wyjeździe z prezentującym się poniżej oczekiwań GKS-em Belsk Duży. Rywal znajduje się na końcu stawki i ma na swoim koncie zaledwie cztery punkty. To mówi samo za siebie, kto jest faworytem do zwycięstwa. Zapewne będący na fali podopieczni Skoniecznego rozbiją przeciwnika, który w rundzie wiosennej przegrał wszystkie swoje mecze.

Mogielanka toczy zaciętą walkę na boiskach drugiej grupy radomskiej A klasy. Goni w ligowej tabeli Centrum, Pilicę Nowe Miasto, oraz LKS Pniewy. Przed nią dwa mecze z zespołami z końca tabeli. Później będzie znacznie trudniej.