Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

414 miejsce

Czy Mossad wiedział o planach zamachów 11 września?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-02-26 19:13

Brytyjski wywiad ustalił 2002 roku, że izraelski Mossad "prowadził", a na pewno infiltrował, komórki Al-Kaidy odpowiedzialne za porwania samolotów 9 września 2001 roku. Ustalenia te zostały jednak wyciszone przez rząd ówczesnego premiera Tony'ego Blaira.

Jednostka Mossadu składająca się z sześciu Żydów pochodzenia egipskiego i jemeńskiego przeniknęła do komórek "Al-Kaidy" w Hamburgu, na południowej Florydzie i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na kilka miesięcy przed 11 września. Problem polega na tym, ze Mossad nie tylko przeniknął do tych komórek, ale zaczął je także prowadzić. Wszystko zakończyło się na pokładach cztery samolotów.

Cały zespół otrzymał specjalne przeszkolenie w bazie Mossadu na pustyni Negev. Kluczową rolę dla uwiarygodnienia całej grupy odegrało przeniknięcie trójki agentów do komórki w Hamburgu. Mohammed Atta uwierzył, że są wysyłani przez Osamę Bin Ladena. W rzeczywistości, zostali wysłani przez Ephraima Halevy, szefa Mossadu.

Drugi dwuosobowy zespół Mossad-u poleciał do Nowego Jorku, a następnie na południową Florydę. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że za bezpieczeństwo na Logan International Airport odpowiadała firma Security - ICT, której właściciele byli ściśle związani z Mossadem i partią Likud, w szczególności z frakcją Netanjahu.

W połowie sierpnia zespoły Mossadu z komórki w Hamburgu, Florydzie oraz agent z Bostonu regularnie raportowali postępy, także o aktywności członków Al-Kaidy w szkole latania. Jednak unikali jakichkolwiek wzmianek o World Trade Center.

CIA i FBI dostały w tym czasie szereg informacji od Mossadu o zagrożeniu atakami terrorystycznymi w rejonie elektrowni jądrowych na Wschodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zapraszam do czytania kolejnych moich publikacji z zakresu Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej, a także Mossadu. Piotr Woźniak(autor)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.