Facebook Google+ Twitter

Czy Most Północny otrzyma imię Marii Skłodowskiej-Curie?

Jak będzie się nazywał most łączący Bielany z Białołęką? Mieszkańcy stolicy już się wypowiedzieli, teraz ostateczną decyzję podejmie Rada Warszawy.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/51/Warsaw_North_Bridge_-_May_10th_2011.JPG / Fot. Mikiapole3 (Mikołaj Węgier)/CC 3.0Wydawałoby się, że po społecznej konsultacji z warszawiakami sprawa nazewnictwa przeprawy łączącej Bielany z Białołęką, zwanej dotychczas Mostem Północnym, jest rozwiązana. Uczestniczący w sondzie mieszkańcy stolicy uznali, że nazwa zostaje.

Stołeczni radni nie chcą jednak zrezygnować z nadania tej kosztownej konstrukcji imienia Marii Skłodowskiej-Curie i wciąż dążą do tego, by pomysł ów został zrealizowany.

Sondaż nie pozostawia natomiast wątpliwości; 80 proc. ankietowanych opowiedziało się za nazwą „Most Północny”, a jedynie 15 proc. przychylnie odniosło się do pomysłu radnych PO. Ci nie dają jednak za wygraną - w środę od godz. 14.30 w Pałacu Kultury i Nauki obradować będzie podkomisja ds. nazewnictwa.

Anna Nehrebecka, radna PO, w wypowiedzi dla tvnwarszawa.pl opowiada się za rozwiązaniem kompromisowym. "Sprawa była stawiana tak: albo ta nazwa, albo ta. Chodzi o połączenie obu propozycji" - mówi.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

puchacz
  • puchacz
  • 16.11.2011 19:14

mają czarno na białym co chcą ludzie a jak chca po swojemu i bajdurzyć o kompromisie to my ich nastepnym razem ot tak nie wybierzemy!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Coś muszą robić...a prace nad nadaniem nazwy przeprawie pomiędzy Białołęką a Bielanami są jak widać mocno angażujące naszych radnych. A jakie trudne obrady...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy im płacą od bycia autorami nazwy??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.