Facebook Google+ Twitter

Czy motorniczy może palić papierosy w tramwaju?

Kierujący tramwajem linii 11, kilka minut przed wyruszeniem z pętli na Ogrodach w Poznaniu, wyjął z paczki papierosa i zapalił. Niestety, nie wyszedł z kabiny. Chwilę później odjechał Tatrą pełną pasażerów, paląc papierosa.

 / Fot. Mateusz WawrowskiWracając 21 grudnia bieżącego roku do domu, po godz. 12, byłem świadkiem złamania przepisów dotyczących zakazu palenia. Nie dostosował się do niego motorniczy tramwaju linii 11 na pętli Ogrody w Poznaniu.

W pewnej chwili, siedząc w drugim tramwaju linii 17, zauważyłem, że kierujący "jedenastką" wyjął z paczki papierosa, w tej chwili znajdował się w kabinie. Widząc motorniczego pomyślałem, że weźmie papierosa i wyjdzie z kabiny na dwór. Jednak tak się nie stało, kierujący zapalił go w kabinie. Paląc, czekał na pozwolenie odjazdu. Chwilę później ruszył z przystanku początkowego.

Wiadomo co poczuli pasażerowie - smród. Motorniczego to nie obchodziło. Poza tym, było to zachowanie niebezpieczne i bezmyślne. Co by się stało, gdyby papieros wypadł kierującemu z ręki? Przecież w kabinie znajduje się wiele urządzeń elektrycznych, mogłoby nawet dojść do pożaru.

Gdy tramwaj linii 11 z palaczem w kabinie odjeżdżał z pętli na Ogrodach, zobaczyłem, że na tablicy wyświetlającej kierunek jazdy widnieje nazwa... "Ogrody". Motorniczy zapomniał zmienić nazwy pętli, do której się kieruje. Na wyświetlaczu powinien się znajdować napis "Starołęka".

15 listopada 2010 roku w całym kraju wprowadzony został zakaz palenia w miejscach publicznych. Obowiązuje on wszystkich obywateli Polski.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

Widać tutaj plejadę ORMOców

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Romanie Romański i Andrzeju Chorążewicz proszę dokończyć rozmowę na swojej poczcie. Państwa rozmowa odeszła od tematu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Panie Mateuszu , Pan pogoni tych Panów hasających pod Pana artem jak to zrobiła Pani Marika . Niech się kłócą na swojej poczcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze raz. Święta idą, choinkę ubierać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Krystian Jamróz Dzisiaj 16:36
Idą,idą, przyjdą i pójdą... I co z tego wynika? A problem jest i będzie nadal aktualny. Dzisiaj już nie można swobodnie ulicą przejść bez wciągania tego wspaniałego dymu, który wypuszcza idący przed tobą palacz terroryzujący swoim nałogiem najbliższe otoczenie. On ten wspaniały dym ma w płucach, a nas niepalących w d...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Krystian Jamróz Dzisiaj 16:33 - "Jak już podpierasz się kodeksem drogowym to wypada podać artykuł na który się powołujesz". Proszę art. 63 ust. 5 ustawy prawo o ruchu drogowym

Komentarz został ukrytyrozwiń

W odniesieniu do "Święta idą".
Czy ewentualne rozmyślania o choince nie skutkują większym zagrożeniem, niż ów "dymek"?...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No właśnie Panie Krystianie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Święta idą...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak już podpierasz się kodeksem drogowym to wypada podać artykuł na który się powołujesz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.