Facebook Google+ Twitter

Czy możemy być "kowalami" swojego losu?

W naszej ojczyźnie stosujemy fatalny system gospodarowania. Jeśli go nie zmienimy to ujemny bilans naszych finansów doprowadzi nas niechybnie do katastrofy. Nie musimy wymyślać nic nowego. Wystarczy wziąć sprawy w swoje ręce.

Obecnie o naszych sprawach publicznych nie decydujemy my osobiście, lecz nasi przedstawiciele - swoistego rodzaju nasi usługodawcy. Nasze dziś i jutro jest w ich rękach. Problem w tym, że ten sposób zarządzania sprawami publicznymi ma trzy wrodzone wady, które prowadzą nas do katastrofy finansowej. Nasi przedstawiciele:

- nie mogą proponować oraz wdrażać, pod groźbą wykluczenia z polityki, niezbędnych dla racjonalnej gospodarki oszczędności budżetowych. MUSZĄ przed wyborami obiecywać „dobre jutro”, a po wyborach pożyczać fundusze w imieniu wyborców, by spełniać swoje obiecanki,

- nie poszukują racjonalnych rozwiązań spraw publicznych lecz swoje talenty wykorzystują w permanentnej walce z konkurentami do władzy o głosy wyborców. Dają nam nadmiar igrzysk a mało chleba.

- sami sobie ustalają warunki pracy i płacy oraz mogą rozdzielać „po znajomości” przywileje i honory. Powoduje to nadmiernie wysokie koszty władzy.

W 2010 roku nasi przedstawiciele powiększyli nasz dług o kolejne 150 mld zł! Nieuchronnie zmierzamy do katastrofy finansów publicznych. Aby to zmienić i racjonalnie się gospodarzyć nie trzeba wyważać otwartych drzwi. Sposób racjonalnego zarządzania dużymi organizacjami jest znany i z powodzeniem stosowany w gospodarce.

Udziałowcy ustanawiają regulamin funkcjonowania firmy (konstytucję firmy), a w tym regulamin pracy i płacy zarządu. Ogłaszają nabór członków zarządu i go wybierają. Wszystkie istotne decyzje zarządu dotyczące finansów MUSZĄ być zawsze akceptowane przez udziałowców. Zastrzegają sobie prawo zmiany regulaminu oraz weta każdej jego decyzji. Ten sposób zarządzania sprawami publicznymi z powodzeniem jest także, od ponad 150 lat, stosowany przez Szwajcarów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

System władzy i system wyborczy generuje w kraju ogromne pokłady niesprawiedliwości i nierówności. Pozbawia też szerokie kręgi społeczeństwa odpowiedzialności. Brak tej odpowiedzialności również po stronie rządzących - ci mają zamiar odpowiadać jedynie przed Bogiem i Historią. Na takich zasadach niczego dobrego się nie zbuduje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.