Facebook Google+ Twitter

Czy możemy i potrafimy się bawić na sylwestrach miejskich?

Wielkimi krokami zbliża się sylwester i władze miast prześcigają się w organizacji wielkich, masowych, plenerowych miejskich sylwestrów dla mieszkańców, pod ratuszami, czy na największych miejskich placach.

 / Fot. Wiadomości24Jeżeli jeszcze władze miasta organizując miejski sylwester zadbają o pozyskanie rozpoznawalnego zespołu, czy piosenkarza z górnej półki, zadbają o ład i porządek na imprezie, o tyle zapominają o uzgodnienie repertuaru typowo zabawowego do tańca (lub chociaż tanecznego podrygiwania), zgodnego z duchem sylwestrowej zabawy.

Byłem osobiście na kilku takich miejskich sylwestrach i oglądałem relacje w telewizji z największych miejskich sylwestrów w Polsce i muszę stwierdzić,
że organizatorzy tych imprez nie potrafili dobrać zestawu wykonawców i repertuaru do tego typu zabawy, gdyż większość polskich wykonawców zaprezentowała muzykę estradową a nie taneczną (typowo zabawową).

Okazało się, że większość naszych wykonawców śpiewa piosenki sentymentalne, melancholijne, smutne (nadające się może na występy estradowe), ale nie tego oczekujemy w ten jeden szampański sylwestrowy wieczór. Być może z tego powodu tak mało jest na scenie i pod sceną tancerzy, zabawy i tańca. Sytuację ratowały pojedyncze wykonania przez nasze zespoły (czy piosenkarzy) niektórych światowych rytmicznych przebojów, które chociaż na chwilę podrywały tłumy do tańca.

Trudno sobie wyobrazić, jak przy naszej smętnej muzyce wyglądałby korowód karnawałowy w Polsce, jak przy takich rytmach tańczyły by tancerki.
Kiedyś przełączyłem kanał na stację zachodnią i jaka szalona różnica, niby to samo (organizacja imprezy sylwestrowej na świeżym powietrzu), ale całkiem inne rytmy, tancerze na scenie i pod sceną, no i zabawa w pełni.

Pozytywem organizacji takich miejskich sylwestrów jest zachęcenie nas do wychodzenia z domu i brania wspólnie udziału w imprezach (jak by nie patrzeć – integracyjnych), negatywem dobór zespołów i nie ingerowanie organizatorów w dobór ich repertuaru. Niby wysłuchanie występu estradowego zespołu z pierwszej półki to i tak duża atrakcja, ale czemu przy okazji miejskiego sylwestra, nie mielibyśmy się też zabawić (w końcu taka jest idea imprezy sylwestrowej), potańczyć przy rytmicznej muzyce.

[


Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

W Szczecinie w ostatni dzień 2011 roku spotykamy się tradycyjnie na Jasnych Błoniach, na tegorocznym sylwestrze miejskim. W programie: pokazy laserowe, fajerwerków oraz video, mapping i koncert zespołu Kombi. Szczecinian na pewno ucieszy mapping, który będą podziwiać na fasadzie budynku urzędu miejskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jjjj
  • jjjj
  • 28.12.2011 20:59

Sale dansingowe? Nie ta epoka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdybyśmy lubili się bawić, to sale dansingowe restauracji nie świeciłyby takimi pustkami. Jeszcze tylko w dyskotekach, jaki taki ruch, chociaż tam większość tańczy osobno.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jaga
  • jaga
  • 28.12.2011 20:41

A w tym roku większość dużych polskich miast rezygnuje z urządzenia sylwestra miejskiego ze względów oszczędnościowych jak donoszą portale internetowe. Nie czytał Pan? Trzeba się cieszyć z tego co jest, że jest wogóle. Gwiazdy kosztują krocie a w Polsce kryzys. Tak to jest w tym dziadoskim kraju http://www.students.pl/kultura/details/57868/Sylwester-20112012-Krakow-Rynek-Glowny-bez-koncertow-muzyka-z-plyt
Zawsze zostaje pidżama party, ciepłe kapcie, tv i szampanik. Polecam

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jas Zabawa
  • Jas Zabawa
  • 28.12.2011 20:33

Według statystyk 65 proc. Polaków spędza sylwestra w domu, 17 proc. na prywatkach i sylwestrach miejskich, a 6-7 proc. na balach. Może gdyby Sylwestry miejskie, były bardziej atrakcyjne, ta statystyka zmieniłaby sie diametralnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.