Facebook Google+ Twitter

Czy możliwe jest ograniczenie zatrudnienia urzędników?

Zgodnie z teorią jeżeli w danej jednostce organizacyjnej zatrudni się więcej niż 10 osób, to będą oni sami dla siebie generowali pracę do wykonania.

Skoro wszyscy są tam zapracowani, zatem uzasadnienie dla wypłacania wynagrodzenia jak najbardziej istnieje. Jakie są efekty tej pracy - tak naprawdę niepotrzebnej, generowanej i wykonywanej na potrzeby tylko takiej jednostki, czy szerzej patrząc instytucji - łatwo się domyśleć. Nie służą celom, dla których jednostka ta została powołana.

Cele te zresztą mogą być mocno płynne i mgliste. Są też kolejne konsekwencje takiego stanu, jednostka/instytucja zatrudnia ludzi, którzy cały czas udowadniają swoją niezbędność. Kieruje jednostką osoba, której także zależy na zajmowanym stanowisku i pobieranej pensji. Czyli moja instytucja, moją twierdza. Jednostki te i instytucje zawierają także krótko i długoterminowe sojusze w ramach obrony zajmowanych pozycji. Istnienie stanowisk w takich jednostkach/instytucjach jest także atrakcyjne bo może być obsadzane, po wygranych wyborach przez kolejne, opcje polityczne.

Jak taka jednostka instytucja może najłatwiej przetrwać? Poprzez wymyślanie następnych, mniej lub bardziej sensownych zadań i żądania zwiększania zatrudnienia, z uwagi na brak zasobów kadrowych do ich realizacji. Teraz w dobie przepływu szeregu wymogów, zaleceń i rekomendacji od organów UE, możliwości w zakresie znajdowania sobie niby zadań wzrosły znacząco. W tej opisywanej sytuacji - pół biedy, kiedy wszystko to dzieje się w ramach tej jednostki czy instytucji, gorzej, gdy obywatele są w to wciągani i niepotrzebne do niczego kwity muszą wypełniać.

W takiej sytuacji brak jest przesłanek do tego, aby nastąpiło ograniczenie zatrudniania urzędników. Wręcz przeciwnie, z dużym prawdopodobieństwem można założyć wzrost armii urzędników. Koszty tego wzrostu ponosimy i ponosić będziemy wszyscy.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Autor Pan Zdzisław Nawel - " czy możliwe jest ograniczenie zatrudnienia urzędników"

Obecna władza tego nie zrobi dla Tuska jest to twardy elektorat dobrze opłacany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.