Facebook Google+ Twitter

Czy możliwe jest porozumienie operatorów telefonii stacjonarnej?

Przedsiębiorcy telekomunikacyjni! Wzywam Was! Dajcie przykład politykom! Pokażcie, że Wasze spoty różnią się od spotów przedwyborczych partii politycznych, tym że nie są pustosłowiem. Wydajcie wspólną książkę telefoniczną!

Telefonia stacjonarna w obecnej Polsce, to nie tylko Telekomunikacja Polska S. A. Łatwość w założeniu firmy pobudziła operatywność. Na wysyp operatorów telekomunikacyjnych nie trzeba było długo czekać. Obecnie w Polsce jest zarejestrowanych 36 firm parających się telefonią stacjonarną. Ale czy to wszystkie? Nie, np. Espolu w katalogu nie widać.

Ktoś powie: i dobrze. Wszystko zgodne z prawem wolnego rynku. I muszę mu przytaknąć: a no zgodne. Na tym można byłoby dyskusję o telefonii stacjonarnej w Polsce zakończyć. Ale ktoś zniecierpliwiony zapyta: czego się tam znowu doszukujesz? Wszędzie wietrzysz nieprawidłowości?
Chodzi mi o wygodę w porozumiewaniu się ze znajomymi, punktami handlowymi, usługodawcami, w ogóle – użytkownikami telefonów stacjonarnych. To ułatwienie, to możliwość szybkiego wyszukania interesującego mnie abonenta. W tym tkwi cały szkopuł. To jest ta dziura Ogólnodostępne książki telefoniczne, to tylko te wydane przez Telekomunikację Polską S.A. / Fot. Tadeusz Śledziewskiw całym, którą znalazłem. Kiedyś, jak na rynku telekomunikacyjnym był jeden operator, ta trudność nie występowała. Telekomunikacja Polska wydawała książkę telefoniczną, a w niej wszystkie numery abonentów (poza zastrzeżonymi) były dostępne. Jak jest chudziutka dzisiejsza książka telefoniczna w porównaniu z dawną sami widzicie.

Pytanie zasadnicze

Czy operatorzy działający na polskim rynku byliby w stanie się dogadać i wydać jedną książkę telefoniczną? Cóż to byłaby za wygoda dla klientów. Ciekaw jestem, czy na to moje wezwanie będzie jakiś odzew? Poczekamy i zobaczymy, czy przedsiębiorcom telekomunikacyjnym rzeczywiście zależy na klientach?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

 • Autor usunął profil
 • 01.12.2009 12:54

Myślę Panie Tadeuszu, ze mogliby się dogadać. Może tylko im brakuje dobrej woli. Musimy więc jakoś sobie radzić z różnorodnością operatorów.Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 01.12.2009 08:24

Tadeusz powróciłem niczym bumerang do Twojego artykułu. To naprawdę poważna sprawa i warta nie tylko opisania ale należało by pójść za ciosem. Jesteś redaktorem! Na początek rozmowa z radnym, mają swoje dni gdzie czasami wysłuchują ludzi. Zgłós mu problem, niech idzie z tym wyżej - oświeć go. Masz zarazem temat do podzielenia się nim z Nami. Jeżeli sprawa utknie może jako zbiorową petycję wyślemy do osoby kompetentnej, odpowiedzialnej za taki stan rzeczy. Od samego dołu, my zacznijmy działać!? Podpiszę się pod tym śmiało i tak już za wysypisko śmieci mam przechlapane, to i tu najwyżej kropkę nad i ktoś mi postawi :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 30.11.2009 21:23

Tadeusz:) Artykuł Twój jest przemyślany jak zawsze, zawierający w sobie jakże przydatną i pożyteczną myśl. Tak niewiele potrzeba żeby życie ułatwić. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cześć Tadek!
Najzwyczajniej w świecie napisz na ten temat artykuł. Opisz funkcjonowanie organizacji pozarządowych i ich wpływ na działalność gospodarczą. Dodaj w czym mają oparcie. Czy mają uprawnienia zagwarantowane w konstytucji?

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 29.11.2009 20:00

Tak imię Thadee to po francusku, w Polsce zawsze do mnie zwracają się Tadek i będzie mi przyjemnie. Nie wiem jak ze Szwajcarii można do Polski "przeflancować", oni, Szwajcarzy są za przeproszeniem szczęśliwi bo mnie się "dochowali"! ;-))))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Thadee! Czy ja mogę do Ciebie, tak zwyczajnie: Tadek? - Jeśli, już pozwalasz to może byś podpowiedział, czy doradził, jak ze Szwajcarii przeflancować do Polski - dobre rozwiązania rynkowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mareczku! Nie przesądzajmy. Wszystko może się zdarzyć - póki my żyjemy. Ja Im życzę, aby stanęli na wysokości zadania. Dało by to przy okazji dobre świadectwo o Polakach, że w potrzebie, potrafią się dogadać i razem zadziałać z pożytkiem dla swoich klientów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 29.11.2009 19:24

W Szwajcarii organizacja konsumentów jest niezależna i w dużym stopniu finansowana przez państwo. Mają zagwarantowany czas w telewizji publicznej i potrafią dobrze przyłożyć nieuczciwym. W Polsce trzeba tworzyć takie organizacje niezależne politycznie, tego brak, tak jak prawdziwych związków zawodowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 29.11.2009 19:11

Thadee Miły, a w jaki sposób?.......... :-))) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 29.11.2009 19:07

uważam, że organizacje konsumentów powinny do tego zmusić operatorów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.