Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7784 miejsce

Czy można bezkarnie lżyć prezydenta w internecie?

Głośno jest o reaktywacji neonazistowskiej witryny Redwatch, tymczasem – jak sprawdziliśmy - nawet Kancelarii Prezydenta nie przeszkadza istnienie w sieci stron propagujących nienawiść rasową, głównie do osób narodowości żydowskiej.

Jedną z takich stron jest www.polonica.net, na której lżony jest m.in. prezydent RP Lech Kaczyński. Link do tej strony znalazł się na witrynie Redwatch. Za znieważenie głowy państwa kodeks karny przewiduje do 3 lat więzienia. - A co my możemy z tym zrobić? – odpowiedział nam pytaniem Marcin Rosołowski z Kancelarii Prezydenta. – Proszę przysłać maila z tym adresem, to może w poniedziałek zobaczymy. Dziś w Pałacu Prezydenckim urzędnicy byli bardzo zajęci zaprzysiężeniem brata Lecha Kaczyńskiego - Jarosława na urząd premiera.
Stronę znaleźliśmy przypadkiem. W wyszukiwarce wpisaliśmy hasło “macierewicz lista”. Na trzecim miejscu pojawił się link do listy Żydów i osób pochodzenia żydowskiego zamieszczonej na www.polonica.net. Strona ta działa od 2002 r., a do tej pory wymiar sprawiedliwości nie zainteresował się nią. – Sprawdzimy, a sprawą zajmie się stosowne biuro – powiedział nam rzecznik prokuratora generalnego Robert Bińczak.

Witryna jest umieszczona na serwerach w Dallas i Chicago i jest prowadzona przez "Polski Niezależny Związek Patriotyczny i Katolicko-Narodowy Ruch Oporu kontrjudaizacji i kontrdepolonizacji" oraz "Ogólnoświatowy Ruch Katolickiej Awangardy Narodowej". – Te nazwy nic mi nie mówią – twierdził w rozmowie z nami Robert Bińczak z Ministerstwa Sprawiedliwości.

Setki nazwisk

Na www.polonica.net można znaleźć m.in. “Listę żydów”. Są wśród nich “zdrajcy, oprawcy, mordercy i zbrodniarze, kaci UB, kurwy moralne, agenci wrogich Polsce sił i złodzieje, (…), niszczyciele polskiego katolicyzmu i patriotyzmu” – czytamy. Wśród wymienionych jest na liście prezydent Lech Kaczyński i jego brat Jarosław.

Kogo jeszcze, jako Żydów, wymieniają autorzy? To kilkaset nazwisk, m.in.: Ludwik Dorn (vel Dornbaum, polonofob, dywersant), Monika Olejnik, Edyta Bartosiewicz, Jerzy Owsiak i setki innych polityków (prawie w całości PO, SLD, znakomita część PiS), aktorów, muzyków, pisarzy, dziennikarzy. Nie zabrakło też prezydenta Lecha Wałęsy (Lejba Kohne) określonego jako "polonofob, dywersant, agent SB, TW pseudonim Bolek, hucpiarz, arcy-bydle, kpiarz i szuja, współuczestnik i współtwórca zdrady w Magdalence i przy masońskim okrągłym stole".

– Te inwektywy wzięły się z działalności Walentynowicz i Gwiazdów – mówi nam prezydent Lech Wałęsa. – Na bazie bzdur, które oni kiedyś wypowiedzieli, powstają takie strony i treści. Mam nadzieję, że gdy wygram proces, takie rzeczy się skończą.

Autorzy strony napisali też, że “W Polsce w ostatnim 50-cio leciu duchowieństwo katolickie zostało bardzo zażydzone, gdyż żydzi niemal masowo wstępowali do seminariów, głównie do warszawskiego. Stąd też mamy obecnie w Polsce wielu księży i biskupów pochodzenia żydowskiego". Twierdzą, że to cytat z wypowiedzi ks. prof. Michała Poradowskiego.

Wśród “sponsorów i darczyńców żydostwa w Polsce” wymieniane są: Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu, Ministerstwo Kultury, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Autorzy listy zapewniają, że jest ona ciągle uzupełniana o nowe nazwiska i opisy “dokonań” animatorów Polski zniewalanej oraz, że jest to tylko nikły procent żydostwa. "Prawdziwość" listy została ustalona na podstawie m.in. “pochodzenia zdemaskowanego, ustalonego z postawy, działalności i wypowiedzi”, a także danych z tajnej kartoteki ludności Polski przy Centralnym Biurze Adresów MSW (obecnego MSWiA).

Na witrynie jest też publikowanych kilkadziesiąt artykułów o treściach antysemickich, m.in. teksty przemówień ks. Jankowskiego, artykuły publicysty "Naszej Polski" prof. Czesława S. Bartnika, prof. Iwo Pogonowskiego z USA.

* zachowaliśmy pisownię oryginalną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

adamo adamo
  • adamo adamo
  • 05.07.2012 20:12

Czy można bezkarnie lżyć prezydenta w internecie? - tak, mozna.
Kazda inna odpowiedz godzi wolnosc slowa. Jak sie nie podoba, proponuje lzyc autora - bo wolno.
Tak jak to robia nedzne gazetki. To, ze ktos zauwaza zydow na lewo i prawo nie robi z niego antysemity.
I nikt nie moze nikomu zabronic nazywac isaaka stoltzmana kurwa, tak jak nikt nie moze nikogo zmusic zeby takich opinii wyszukiwal w internecie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Mlynarek
  • Roman Mlynarek
  • 19.10.2010 10:53

Rymowanka dla rdzennych Polakow.Tytul"Stara zmowa " i"ODNOWA' Papiez,Regan/SP/i Gorbaczow to liberalowie.USTALILI PODZIAL WPLYWOW TU .NA ZIEMSKIM GLOBIE.Pierwszy"czarny"drugi"bialy"a Trzeci "czerwony"Podpisali tajny uklad ,poszli w swoje strony.W skutek tego ,nad Baltykiem,dlaczego-nie wiemy?Wpierw w Szczecinie potem w Gdansku doszlo do "Zadymy"Papiez jezdzil"Se"po swiecie i robil igrzyska i obiecal manne z nieba wierzyli ludziska.Regan straszyl wojna gwiezdna ,laserem w kosmosie a Gorbaczow decydowal o radzieckim losie.W skutek tego RWPG nagle sie rozpadlo.a czerwone towarzystwo,co moglo rozkradlo.Czarne diably z gornej polki ,narod oglupiaja,Rozdajac swiete obrazki a kase chowaja.Okradany przez "pejsatych"byc-rozum masz plytki,Czy nie "kumasz" za przekretem zawsze stoja zydki.Zydek zydka nie "przekreca" to opinia moja.Ale do dna wykorzysta "pokornego"goia.Pozostaje wiec pytanie Polaku kochany-CZEMU GLOSUJESZ NA ZYDKOW? MOZG MASZ OBRZEZANY?

Komentarz został ukrytyrozwiń
guest
  • guest
  • 02.10.2010 21:13

Bardzo pozytywna i pro-polska strona. Wielka szkoda, że ją bezprawnie zamknęli. Zamykają gębę ludziom próbującym szerzyć prawdę. Cenzura orwellowska wręcz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
sdr
  • sdr
  • 11.09.2010 09:28

http://infonurt2.com/index.php?mod=article&cat=Ksi%C4%85%C5%BCkikt%C3%B3repolecamy&article=861
wychodzi na to ze mozna lzyc, policji wydawalo sie, ze zamknela polonica.net, a tu prosze ktos sobie przekopiowal tresci, policja do poprawki )))))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystko można, jeśli się nie karze. Jeśli młodego Jasia puszczamy za kradizeż batonika pod hasłem małej szkodliwości, to wyrośnięty Jan kradnie samochody.
Jeśli w internecie ktoś zamieścił taka stronę i widzi, że nic się nie dzieje, to następny gość robi jeszcze obrzydliwszą stronę.
No i drobna sprawa - czy są tam równiez prawdziwe dane?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozumiem że jest to nawoływanie do cenzury internetu-dziś zamykanie stron
obrażających ludzi władzy a jutro stron niezgodnych z linią prezentowaną
przez jedyną słuszną partię.Ten sposób myślenia ma zabrać ludziom swobodę
wyboru tego co czytają i oglądają bo prawdopodobnie sami nie będą z tego
mogli wysnuć prawidłowych wniosków zgodnych z linią Partii.
Ale to już było- i nie wróci więcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Extra! W internecie moźna wszystko bezkarnie! Prezydenta lźyć, Źydów wieszać, bzdury gadać i - myśleć na swój rachunek; bez źadnej odpowiedzialności. Zajmiemy się tym w poniedziałek, mówi pan Rosołowski z Kancelarii Prezydenta. Dlaczego nie we wtorek? Albo moźe w piątek? Dlatego źe i Kancelaria, i my źyjemy "nie dotykając ziemi" [Osip Mandelsztam, teź Źyd, poeta]. Czyli sprawy doczesne nie są istotne. Ale ja mogę źyć w sferze idei. Pan Prezydent nie powinien. Źyczę mu zdrowia, a nawet do stu dwudziestu! Ale na swój rachunek; nie na mój.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, akurat wyjeżdżam jutro, więc nie mam czasu, żeby napisać coś dobrego. Osobiście znam tylko jedną osobę, o której wiem, że ma podobne poglądy, ale wystarczy pojeździć po polskich wsiach - są publikacje i opracowania na ten temat. Niektóre obiły mi się o uszy czy oczy, więc wiem, że problem antysemityzmu, który może nie rzuca się w oczy, nie jest aż tak bardzo wydumany. Można też porozmawiać ze zwolennikami kazań ks. Jankowskiego czy posłuchać słów niektórych słuchaczy Radia Maryja z reportaży o nim. Od razu zaznaczam, że znam chwalebną przeszłość księdza, a w Radiu Maryja przeszkadza mi tylko polityka ;). Osoby wymienione w tekście też chodzą przecież po świecie, nie ukrywają się w żadnych tybetańskich klasztorach i przede wszystkim o nie mi chodziło. Albo taki pan Kobylański. Nie on jeden zresztą. Ja osobiście tych fobii nie rozumiem, ale są one z wielu powodów szkodliwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

jak wiesz cos wiecej, napisz tekst !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Istnienie takich stron to jedno, a przecież w rzeczywistości chodzą po ulicach ludzie, którzy takie poglądy głoszą...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.