Facebook Google+ Twitter

Czy można wyrządzić tak ogromną krzywdę własnemu dziecku?

Książka, która porusza serce, wstrząsa i emocjonalnie wyczerpuje. Jesteście na nią gotowi?

 / Fot. wydawnictwoKsiążki z serii ,,Pisane przez życie” to zawsze bardzo emocjonalne pozycje. Każda z nich to czyjś ból i cierpienie, morze wylanych łez. Każda z nich opisuje prawdziwy przypadek.
Cathy Glass to chyba najsłynniejsza autorka jeśli chodzi o wydawnictwo i serię. Jest ona opiekunką społeczną. Przyjmuje w swoim domu dzieci, które mają za sobą traumatyczne przeżycia. Takim maluchem jest Jodie. Była molestowana i gwałcona przez własnych rodziców i ich znajomych. Jak to na nią wpłynęło?
Ciężko mi napisać recenzję tej książką. Trochę napiszę, muszę przerwać. W życiu czegoś takiego nie czytałam. Ta lektura to tak ogromna dawka emocji, że trudno po niej się pozbierać. Jak można zrobić taką krzywdę drugiemu człowiekowi? Dziecku? I to rodzice?! Najbliższe dla niego osoby, takie, które mają być największym wparciem, które mają bronić. Tak naprawdę to oni okazali się największymi katami. Ojciec zaspokajał swoje potrzeby, a matko biernie na to patrzyła. Przecież to ona nosiła to dziecko dziewięć miesięcy pod sercem, urodziła. Nie rozumiem tego, ale chyba po prostu się nie da. Czasami ludzie gorzej niż zwierzęta nie potrafią powstrzymać popędów. Podobno jesteśmy cywilizowani.
To jak zniszczyli życie własnemu dziecku jest niewyobrażalne. Przecież ona już nigdy nie będzie miała nawet cienia szans na normalne życie. Jednocześnie książka daje nadzieję, że są osoby jak Cathy Glass, które takim maluchom pomagają. Jest też jednocześnie bezduszna biurokracja, która krzywdzi tych, którzy wycierpieli już wszystko. Opisy są drastyczne, czasami robiło mi się po nich niedobrze, ale wiem, że inaczej się tego opisać nie dało. Jeśli ktoś jest gotowy to polecam

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Autorka na wstępie napisała, że długo zastanawiała się nad opublikowaniem tej książki. Może warto przeczytać ją ku przestrodze, zobaczyć jak zachowuje się takie dziecko, żeby w przyszłości zareagować. Jeśli autorka zarabia na swoich książkach to za to co robi niech sprzedaje się ich jak najwięcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gwarancją bestselleru jest dramat, krzywda albo katastrofa.
Im bardziej wstrząsające i mniej prawdopodobne w naszym życiu tym lepiej się sprzedaje. Na pewno nie sięgnę po tę książkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.