Facebook Google+ Twitter

Czy musimy stosować system polityczny zwierząt stadnych?

Odpowiadając na tytułowe pytanie - nie, nie musimy! Istotą systemu politycznego zwierząt stadnych jest przekazywanie przez ich alfa zdrowych genów ich dzieciom. Powinniśmy zastosować efektywny system polityczny spółek udziałowych.

 / Fot. W24Systemy polityczne stosowane we współczesnym świecie to scheda jaką przejęliśmy po naszych praprzodkach - zwierzętach stadnych. Podstawową zaletą, cechą tej organizacji zwierząt jest przywilej, pierwszeństwo alfa do przekazywania swoich zdrowych genów kolejnym pokoleniom. W ludzkich stadach ta cecha ze względu na wielkość społeczeństw jest bez znaczenia. Może poza małymi wyjątkami w afrykańskich plemionach. Ludzki alfa nazywany jest wodzem, królem, carem, I sekretarzem, prezydentem, etc. Dwieście lat temu nieco ucywilizowaliśmy sposób wyłaniani naszych alfa. Alfa zdobywa władzę nie argumentem siły lecz argumentami public relations. Nazwano to dumnie demokracją - władzą ludu.

Sytuacja i uwarunkowania w ludzkich i zwierzęcych stadach są diametralnie odmienne. Zarówno dla zwierzęcego jak i ludzkiego alfa zgodnie z wrodzoną cechą istot żywych ich osobisty interes jest najważniejszy. W sytuacji gdy stado liczy kilka, kilkaset osobników egoizm alfa nie jest groźny. W ludzkich składających się z kilku lub nawet kilkuset mln obywateli, egoizm przywódców jest groźny i prowadzi do katastrofy.

Zwierzęce alfa zdobywa władzę osobiście - swoimi rogami, pazurami, kopytami etc. Stada biernie się przyglądają walczącym o władzę. Kandydaci na ludzkie alfa organizują swoich zwolenników i prowadzą wojny z armią (-ami) swoich konkurentów. Koszty wojen ponoszą wszyscy obywatele.

Zwierzęce alfa jako nagrodę za sprawowanie swojego urzędu zastrzegają sobie prawo pierwszeństwa do jadła i seksu. Ludzkie alfa nie zadowalają się takim skromnym wynagrodzeniem. Pałace, niewyobrażalne fortuny, prawo dziedziczenia tronu przez dzieci to norma. Do tego dochodzi kosztowne utrzymanie armii strażników i służby władzy.

Decyzje zwierzęcego alfa nie mają żadnego znaczenia dla przyszłości stada. Ludzkie alfa dla utrzymania władzy zaciągają w imieniu obywateli nadmierne pożyczki, co doprowadza obywateli oraz ich dzieci i wnuków do biedy.

Decyzje zwierzęcego alfa nie mają istotnego znaczenia dla środowiska naturalnego. Ludzkie alfa dla utrzymania władzy podejmuje niebezpieczne/szkodliwe dla ekologii decyzje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.